Liigu edasi põhisisu juurde

Ettevõtlusega alustamiseks on alati hea aeg

Ettevõtlusest, ettevõtte alustamisest ja sellega seonduvast raamatupidamisest räägivad "Lihtsalt rahast" taskuhäälingus Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas ja Merit Tarkvara tegevjuht Tõnis Kask.

„Mettas kinnitas, et eestlased on olnud praeguses kriisis väga julged ja ettevõtete asutamise määr ei ole viimasel ajal langenud.

„Eestis asutatakse praegu iga kuu 2000–2500 ettevõtet. Ainuke madalseis tekkis korraks esimesel koroona-aastal, mil teadmatust oli palju. Ent praegune sõda Ukrainas ega muu maailmas toimuv pole eestlaste ettevõtlusjulgust vähendanud,” kommenteeris ta.

Iga ettevõte vajab alati ka pangakontot ja peab raha liikumise kohta arvestust pidama ehk tegelema raamatupidamisega. „Panka valides peaks kindlasti võrdlema teenuste hinnakirja ja alustaval ettevõttel on mõistlik valida pank, kus konto avamine ja arveldamine on tasuta või võimalikult soodne,” rääkis Erje Mettas.

Lisaks räägitakse saates raamatupidamisega kaasnevates kuludest ja mõistlikest valikutest, kehtivatest sanktsioonidest ning pankade koostööst ettevõtjatega.

Kuula saadet Delfist, Soudcloudist või Spotifyst.

Jaga