Liigu edasi põhisisu juurde

Info  Hea klient! Pühapäeval, 24. septembril kell 02.00–14.00 ei tööta Coop Panga internetipank ja mobiiliäpp, sest toimuvad plaanilised arendustööd. Samuti esineb sel perioodil häireid veebis maksete tegemisel ja isiku autentimisel pangalingi vahendusel. Nimetatud perioodil saab Coop Panga pangakaartidega teha makseid kõigi ostukohtade füüsilistes makseterminalides ja võtta välja sularaha kõigist pangaautomaatidest ning Coopi kaupluste kassadest. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

Olulised õppetunnid kinnisvarainvesteeringute ja üürimisega

Millist tüüpi üürikinnisvara ja millises piirkonnas eelistada, kui soovid saada edukaks kinnisvarainvestoriks ning kuidas on mõjutanud üürikinnisvara turgu koroonaepideemia?

Selle üle arutasid „Lihtsalt rahast” taskuhäälingus saatejuht Hando Sinisalu, kinnisvarainvestor ja kinnisvaramaakler Algis Liblik ning Coop Panga jurist Renno Mägi, kel eraisikuna ka endal üürikinnisvaraga palju kogemusi.

Puutumata ei jäänud ka üürilepinguga seotud küsimused ning see, millal on turule sisenemiseks õige aeg. Nimelt on kinnisvarahinnad pikka aega liikunud tõusujoones ja viimane majanduslangus on paljudel juba ammu ununenud. Ettevaatlikumatel investoritel võib kõrgete kinnisvarahindade tõttu tekkida aga kartus, et võib-olla on nad praegu turule sisenedes juba rongist maha jäänud. Ent investor ja maakler Algis Liblik arvab, et raha pangakontol hoidmine ei pruugi olla sugugi targem valik. Ta tõdes, et inflatsiooni tõttu on kinnisvarahinnad praegu tõesti kõrged ja tootlused jällegi varasemast madalamad. Samas tuleb arvestada ka kinnisvara väärtuse kasvu ajas.

Renno Mägi ütles, et kinnisvara on kindlasti mõistlik soetada laenu kaasates, ent see, milline võiks olla mõistlik laenu osakaal, sõltub juba investorist ja tema võimalustest, riskitaluvusest ning ka panga tingimustest. „Meeles tuleb pidada, et laenuintress koosneb alati marginaalist ja baasmäärast ning kui praegu on baasmäärad olnud aastaid negatiivsed, ei pruugi see alatiseks nii jääda. Kindlasti peab arvestama, et kui näiteks pangast võetakse kodulaen 20–30 aastaks, võib ette tulla ka aegu, kus laenuintress baasmäära võrra kallineb. Küsimus on, kas ka siis ollakse suuteline seda laenu teenindama või mitte.“

Kuula saadet Soudcloudist või Spotifyst
Loe kokkuvõtet Delfist

Jaga