Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Olulised õppetunnid kinnisvarainvesteeringute ja üürimisega

Millist tüüpi üürikinnisvara ja millises piirkonnas eelistada, kui soovid saada edukaks kinnisvarainvestoriks ning kuidas on mõjutanud üürikinnisvara turgu koroonaepideemia?

Selle üle arutasid „Lihtsalt rahast” taskuhäälingus saatejuht Hando Sinisalu, kinnisvarainvestor ja kinnisvaramaakler Algis Liblik ning Coop Panga jurist Renno Mägi, kel eraisikuna ka endal üürikinnisvaraga palju kogemusi.

Puutumata ei jäänud ka üürilepinguga seotud küsimused ning see, millal on turule sisenemiseks õige aeg. Nimelt on kinnisvarahinnad pikka aega liikunud tõusujoones ja viimane majanduslangus on paljudel juba ammu ununenud. Ettevaatlikumatel investoritel võib kõrgete kinnisvarahindade tõttu tekkida aga kartus, et võib-olla on nad praegu turule sisenedes juba rongist maha jäänud. Ent investor ja maakler Algis Liblik arvab, et raha pangakontol hoidmine ei pruugi olla sugugi targem valik. Ta tõdes, et inflatsiooni tõttu on kinnisvarahinnad praegu tõesti kõrged ja tootlused jällegi varasemast madalamad. Samas tuleb arvestada ka kinnisvara väärtuse kasvu ajas.

Renno Mägi ütles, et kinnisvara on kindlasti mõistlik soetada laenu kaasates, ent see, milline võiks olla mõistlik laenu osakaal, sõltub juba investorist ja tema võimalustest, riskitaluvusest ning ka panga tingimustest. „Meeles tuleb pidada, et laenuintress koosneb alati marginaalist ja baasmäärast ning kui praegu on baasmäärad olnud aastaid negatiivsed, ei pruugi see alatiseks nii jääda. Kindlasti peab arvestama, et kui näiteks pangast võetakse kodulaen 20–30 aastaks, võib ette tulla ka aegu, kus laenuintress baasmäära võrra kallineb. Küsimus on, kas ka siis ollakse suuteline seda laenu teenindama või mitte.“

Kuula saadet Soudcloudist või Spotifyst
Loe kokkuvõtet Delfist

Jaga