Liigu edasi põhisisu juurde

Soovitame ostupühadel tarbida vastutustundlikult ja kasutada ostukindlustust

Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Teet Kerem, kutsub alanud ostupühadel olema vastutustundlik tarbija ja soovitab vajalikud kestvuskaubad osta pangakaardiga, millel on olemas ostukindlustus.

Ameerika eeskujul tähistavad Eesti kaupmehed sel nädalal suurte allahindlustega musta reedet ehk Black Friday’d ja järgmisel nädalal arvatavasti veelgi suuremate soodustustega küberesmaspäeva ehk Cyber Monday’d.

Teet Kerem ütles, et kaupmeeste eesmärk on allahindlustega ostjaid ligi meelitada ja suuremat käivet tekitada. „Samas on see tarbijale hea võimalus soetada vajalikke kestvuskaupu ja tehnikaseadmeid tavapärasest odavamalt. Paljud ostavad sel ajal ära ka suuremad jõulukingid,“ rääkis Kerem.

„Suured allahindlused ja ostupühad on paljude jaoks oodatud aega aastas, sest annab võimaluse raha säästa asjadelt, mille ostmist on pikalt planeeritud. Ent samas ahvatletakse meid sel ajal tegema ka hetke emotsioonidest ajendatud ostuotsuseid. Selle vältimiseks tasub alati enne ostu sooritamist võtta endale mõtlemisaeg. Näiteks võib endalt küsida, kas ma lihtsalt tahan seda uut asja, sest see pakub mulla lühiajalist rõõmu või ma vajan seda päriselt,“ soovitas Teet Kerem.

Kui tegemist on tõesti asjaga, mille ostmine on planeeritud ning lähtub tõelisest vajadusest, tasub alati lisaks hinnale uurida ka seda, kust kohas ja millistes tingimustes on see konkreetne kaup toodetud. Näiteks võib otsida tootja kodulehel infot selle kohta, milline on toote ökoloogiline jalajälg, kas toote valmistamise ja müümise juures on järgitud õiglase kaubanduse põhimõtteid ja kas toote valmistajad on saanud oma töö eest õiglast palka.

Kui ostuotsus on sündinud ja ost sooritatakse Internetis, tasub enne tehingu kinnitamist veenduda ka selles, kas veebileht on usaldusväärne, et sinna oma kaardiandmed sisestada.

Kõigi suuremate ostude puhul on tark mõelda ka sellele, mis saab siis kui juhtub õnnetus ja see juba uuena puruneb või varastatakse. Sellistel puhkudel on suureks abiks kestvuskaupade ostukindlustus. Tasuta ostukindlustust tuleb alati kaasa näiteks kõigi Coop Panga eraisiku deebet- ja krediitkaartidega.

„Selline ostukindlustus kehtib pool aastat pärast ostu sooritamist kõigile kestvuskaupadele, mille hind jääb vahemikku 100–2500 eurot ja mille eest on tasutud Coop Panga pangakaardiga. Tänu ostukindlustusele oleme hüvitatud oma klientidele kümneid purunenud või varastatud uusi mobiiltelefone. Ent kaitstud on ka näiteks elektritõukerattad, kodumasinad ning ka riideesemed ja jalatsid,“ rääkis Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Teet Kerem.

Jaga

Teised postitused

Milline reisikindlustus valida?

Reisikindlustus kaitseb sind reisidel ootamatute kulutuste eest. Peamised reisikindlustused on tervisekindlustus, reisitõrkekindlustus ja pagasikindlustus. Räägime lähemalt, milline reisikindlustus valida ja mida valikut tehes meeles pidada.

7 lihtsat nippi auto talviseks ettevalmistuseks

Oktoobrikuu esimesed külmad on tihti paljudele ehmatavad ja ka häirekellaks. Lisaks maja-, aia- ja muudele töödele tuleb valmistada ette ka oma auto. Kõikuv majandusseis paneb paljusid kindlasti mõtlema, kas ja millised hooldustööd oma autol enne talve ette võtta ning mis pikemas perspektiivis kasulikum on - kas parandada ja hooldada vana või hankida sootuks uus. Mõtteid neljarattalise talvehooajaks ettevalmistamiseks jagab koos meiega Ideal Auto tegevjuht Priit Paas.