Uudised

5-protsendiline hoiuseintress on toonud Coop Pangale ligi 5000 uut klienti

19.06.2023

Coop Panga finantsjuhi ja juhatuse liikme Paavo Truu sõnul tunnevad 5-protsendilise tähtajalise hoiuse vastu elavat huvi nii era- kui ärikliendid. „Alates pakkumisega välja tulemisest on Coop Pank võitnud juurde ligi 5000 uut klienti, mida on tavapärasest kliendiarvu kasvust kolm korda rohkem. 19. juuni seisuga oleme sõlminud ligi 9400 hoiuselepingut, mis teeb hetkel Coop Pangast tõenäoliselt kõige kiiremini hoiuseportfelli kasvatava panga Eestis. Peamiselt tunnevad kliendid huvi aastase tähtajalise hoiuse vastu, kuid kolmandik lepingutest sõlmitakse ka maksimaalse ehk 17-kuulise tähtajaga,“ rääkis Truu.

Kodumaine Coop Pank tõstis alates 1. juunist nii era- kui äriklientidele 12–17-kuulise tähtajaga hoiuste intressi 5 protsendini, mis on Eestis tegutsevate pankade seas kõrgeim tähtajalise hoiuse intressimäär. Intressimäär kehtib nii olemasolevatele kui ka uutele era- ja äriklientidele kuni 24. juunini. Alates 25. juunist hakkab kehtima taas tavapärane hoiuste hinnakiri.

Kuni 500 000 euro suuruse tähtajalise hoiuse saab avada iseseisvalt Coop Panga internetipanga vahendusel. Suuremate hoiuselepingute sõlmimiseks tuleb võtta ühendust kliendihalduriga. Coop Pank soovitab klientidel, kes soovivad veel enne 24. juunit uue tähtajalise hoiuse avada, mitte jätta lepingu sõlmimist kampaania viimasteks päevadeks, kuna pühade tõttu võivad pankade vahelised rahaülekanded võtta tavapärasest rohkem aega.

Hoiustelt intressi teenimine on madala riskiga võimalus raha kasvatamiseks, sest riiklik Tagatisfond tagab Eesti krediidiasutustes kõigi era- ja äriklientide hoiused koos teenitud intressiga kuni 100 000 euro ulatuses ühe hoiustaja kohta ühes krediidiasutuses. Täpsem info Coop Panga tähtajaliste hoiuste kohta.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 160 400 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised