Liigu edasi põhisisu juurde

Investorile

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Coop Pangal on 15 kontorit ja 28 pangapunkti üle Eesti. Coop Pank on alates turule tulekust 2017. aastal viinud ellu kasvustrateegiat ning kasvatanud tegevusmahte ca 30% aastas.

Panga enamusaktsionäriks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust. Coop Eesti koosneb 19 tarbijate ühistust, millel on kokku 80 000 klientomanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Coop Panga nõukogu andis mai lõpus juhatusele ülesande käivitada aktsiate avalikku noteerimist ettevalmistavad tegevused. Hinnanguliselt võtab see protsess aega umbes pool aastat ning Coop Panga aktsiate avalik emissioon võiks toimuda kõige varem 2019. aasta sügisel.

Investorsuhete kontakt

Täiendavate küsimuste korral võta meiega ühendust investor@cooppank.ee.

KKK

Ava kõik

Nõukogu on teinud juhatusele ülesandeks alustada aktsiate avaliku noteerimise protsessi ettevalmistust. Hinnanguliselt võtab see aega pool aastat ja kõige varem võib avalik emissioon toimuda 2019. aasta sügisel.

Väärtpaberitehingute tegemiseks tuleb esmalt avada pangas väärtpaberikonto. Coop Pank ise ei paku väärtpaberikonto teenust. Väärtpaberikonto lepingu saab sõlmida järgmistes pankades: Swedbank, SEB, LHV ja Luminor. Väärtpaberikonto teenust pakkuvate pankade täielik nimekiri on avaldatud Nasdaq CSD SE (Väärtpaberite keskregister) kodulehel.

Kui Coop Panga aktsiad tulevad avalikule pakkumisele, siis saavad huvilised aktsiaid märkida selles pangas, kus väärtpaberikonto on avatud.

Pakkumise täpsed tingimused avaldatakse pakkumise väljakuulutamisel.

Coop Panga koduturg on Eesti ja näeme võimaliku investorina eelkõige kodumaist investorit ning Coop Panga aktiivseid kliente (nii eraisikud kui ka ettevõtted), kes omavad kontot ning arveldavad Coop Pangas. Täpsemad pakkumise tingimused avaldatakse pakkumise väljakuulutamisel.

Coop Pank on ja jääb eestimaiseks ettevõtteks. Panga strateegiliseks omanikuks jääb ka pärast aktsiate avalikku emissiooni Coop Eesti, mille osalus pangas on täna ligikaudu 60 protsenti.

Kaks aastat kiiret kasvu on näidanud, et Coop Panga strateegia töötab ja võiksime veelgi jõulisemalt tegutseda. Edasise kasvu finantseerimiseks vajame täiendavat kapitali. Samuti soovime anda Eesti inimestele võimaluse lüüa kaasa kodumaise panga kasvuloos ja soetada ettevõtte aktsiaid varases faasis.

Pakkumise täpsed tingimused avaldatakse pakkumise väljakuulutamisel.

Täiendavat kapitali vajame eelkõige tegevusmahtude kasvatamiseks, uute kliendisegmentide kaasamiseks ning kaasaegsetesse tehnoloogiatesse investeerimiseks.