Uudised

Ära kaota oma ettevõtte raha! Coop Pank paneb ettevõtte vaba raha tulu teenima

01.10.2021

Miks peaks ettevõte pöörama tähelepanu oma kontojäägile ja selle hoidmisele pangas?

Raha hoidmine on muutunud pankadele aja jooksul kalliks, kuna Euroopa Keskpank võtab raha hoiustamise eest aina suuremat intressi, näiteks praegu on see -0,5%. Seetõttu muudavad ka pangad aktiivselt oma hinnakirju ning küsivad ettevõtetelt raha pangakontol hoidmise eest tasu ega maksa kontojäägilt intressi nagu see veel mõned aastad tagasi tavaks oli.

Selliseid hinnakirjade muudatusi on oluline jälgida, et valida just see pank, mis toetab sinu äri ja aitab vara väärtuse säilitada. Veel kasulikum on leida aga pank, kes aitab sul oma äritegevusega kogutud raha pealt ka lisatulu teenida. Kuna Coop Pank on ka ise kasvav ettevõte, siis on meie missiooniks toetada ja aidata kaasa eestimaiste ettevõtete kasvule ja just sellepärast maksame oma äriklientidele intressi ka nende arvelduskonto jäägilt.

Milliseid tasusid võib pank ettevõttele hoiustamise eest rakendada?

Allolev võrdlustabel peegeldab kõige paremini turuolukorda:

Coop Pank on ainuke pank, kelle juures raha hoiustades võidad, mitte ei kaota, sest Coop Pank ei rakenda konto jäägile negatiivset intressi ka suuremate summade puhul ja maksab kuni 1 miljoni euroste hoiuste puhul turu kõrgeimat intressi (vt eeltoodud tabelit).

Seetõttu tunnevad meie juures hoiustamise vastu aina suuremat huvi ka mittetulundusühingud, sihtasutused, korteriühistud ja teised ettevõtluse vormid, mille puhul on oluline, et arvelduskontol seisev raha – näiteks annetused või kogutud remondifond – ei väheneks, vaid kasvaks.

Millist kasu toob kontojäägilt makstav intress eri tüüpi ettevõtetele ja kui suur see võib olla?

Kõige parema ülevaate saab kasutades Coop Panga kalkulaatorit.

Suurettevõtte, kellel kontol on vabu vahendeid aastas jooksvalt keskmiselt 1 miljon eurot, teeniks lihtsalt raha arvelduskontol hoides – ilma, et selle kasutamine oleks kuidagi piiratud ehk seda saab kasutada igapäevasteks maksete tegemiseks – 1500 eurot aastas. Suurettevõtete jaoks ei ole see küll märkimisväärne summa, kuid siiski tuntav võit, kui arvestada, et enamus teistes Eesti universaalpankades (vt eeltoodud tabelit) peaks 1 miljoni kontol hoidmise eest pangale maksma aastas umbes 5000 eurot.

Väikesel ettevõttel, kellel on vabu vahendeid piiratud mahus, on kasulikum oma raha kasvatamiseks paigutada tähtajalisse hoiusesse.

Tähtajaliste hoiuste intressid hetkel Eesti turul:

Enamik Eestis tegutsevatest suurtest universaalpankadest on loobunud eurodes tähtajalise hoiuse avamisest just seetõttu, et Euroopa Keskpanga intress on kasvanud kõrgeks ja raha hoiustamine muutunud kalliks. Samas on ettevõtetel hetkel likviidsete vahendite maht kasvamas ning huvi hoiustamise vastu suur. Coop Panga turust erinev strateegia raha hoiustamise eest mitte tasu küsida, on meie juurde hoiustama toonud lisaks eraettevõtetele ka riigiasutused ning kohalikud omavalitsused. Oleme lühikese ajaga saavutanud äriklientide hoiuste osas Eestis 3%-lise turuosa ja plaanime seda veelgi jõulisemalt kasvatada.

Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody´s on andnud Coop Pangale ka investeerimisjärgu reitingu tasemel Baa2, mis annab äriklientidele, Eesti riigile ja kohalikele omavalitsustele täiendava kindlustunde tulla Coop Panga kliendiks ning hoida oma raha kodumaises finantsasutuses.

Kuidas kontol olevalt rahalt intressi teenimisega ikkagi algust teha?

Esimese sammuna tuleks avada Coop Pangas oma ettevõttele arvelduskonto ja seejärel sellega arveldama asuda või vabad vahendid lihtsalt arvele kanda.

Lisaks väga headele hoiustamise tingimustele on Coop Pank ainuke pank, kes pakub Äripaketis kõikidele ettevõtetele tähtajatult ja piiramatus mahus ka tasuta makseid ning oma personaalset ärikliendihaldurit, kes nõustab ja aitab valida just igale ettevõttele kõige sobivama hoiustamise viisi.

Coop Panga eeliseks on personaalsus ja paindlikkus ning kiire teenindus. Me pingutame iga päev selle nimel, et meie klientidel läheks hästi – sest kui neil läheb hästi, läheb ka meil ja meie kodumaistel aktsionäridel hästi. Me soovime olla partneriks kõigile Eesti ettevõtjatele nende ambitsioonikate plaanide elluviimisel. Kui me hoiame kokku, siis suudame nii Eesti ettevõtete kui Eesti majanduse kasvule anda uue hoo. Nii aitamegi elu edasi viia igas Eestimaa nurgas.

Jaga:

Viimased uudised