Uudised

Coop Panga kasum ulatus jaanuaris üle miljoni euro

12.02.2021

Coop Pank teenis jaanuaris 1,07 miljonit eurot puhaskasumit, mis on 89% rohkem kui samal perioodil aasta tagasi.

Panga juhatuse esimees Margus Rink ütles, et jaanuari rekordiline kasum on täiendav kinnitus, et panga kiiresti kasvavad ärimahud on jõudnud tasemele, mis võimaldavad kasvatada tulusid kuludest oluliselt kiiremini. „Saavutasime jaanuaris kõigis olulistes tulemusnäitajates rekordilised tasemed. Panga kulu-tulu suhe oli jaanuaris 54,4% ja omakapitali tootlikkus 12,8%. Kuigi majanduse väljavaade käesolevaks aastaks ei ole veel lõplikult selge, jätkame ärimahtude kasvatamise kursil ka 2021. aastal,“ märkis Rink.

Panga klientide arv kasvas jaanuaris 2300 võrra ja ulatus kuu lõpuks 89 000-ni. Aastaga on kliendibaas kasvanud 35%.

Margus Rink lisas, et klientide arvu kiire kasvu taga on toimiv strateegia. „Inimesed väärtustavad üha enam, et Coop – nii panga kui ka jaekaubandusketina – reaalselt lahendab Eesti inimeste jaoks olulist probleemi, tuues igapäevased pangateenused ja esmatarbekaubad inimeste elukohale lähemale. Suuremad soodustused igapäevastele kaupadele Coopi poodides on täna üks olulisemaid argumente panga kliendiks tulemisel.“

Klientide arvu kasv tagas jaanuaris ka kodumaiste hoiuste jätkuva sissevoolu: kodumaiste äri- ja eraklientide hoiused kasvasid jaanuaris kokku 17 miljonit eurot ja aastaga on pank hoiuste mahtu kasvatanud 55%. Kuu lõpu seisuga ulatus Coop Panga hoiuste maht 773 miljoni euroni.

Panga laenuportfell kasvas jaanuaris tavapärasest mõnevõrra tagasihoidlikumalt: 7 miljoni eurose kasvu teinud laenuportfell jõudis kuu lõpu seisuga 677 miljoni euroni. Aastaga on panga laenuportfell kasvanud märkimisväärsed 42%.

Laenude allahindluse kulu oli jaanuaris 0,2 miljonit eurot, mis on 21% vähem kui aasta varem. Aastaga on panga netotulud kasvanud 28% ja tegevuskulud 8%.

Coop Panga põhjalikumad kvartaliaruanded on leitavad aadressil: https://www.cooppank.ee/finantsaruanded.

Vaata ka eile avaldatud 2020. aasta majandustulemuste veebiseminari ja tulemusi tutvustavat lühivideot Urmas Vaino ja Margus Rinkiga.

Jaga:

Viimased uudised