Uudised

Coop Panga klientide arv kasvas esimeses kvartalis 2600 kliendi võrra

16.04.2019

Kodumaisel kapitalil põhinev Coop Pank võitis tänavu esimeses kvatalis juurde 2600 klienti ning suurendas kõigi olulisemate äriliinide tegevusmahte ja kasumit.

Coop Panga laenuportfell kasvas kvartaliga 23 miljoni euro võrra ja ulatus kvartali lõpuks 357 miljoni euroni. Kasvu panustasid kõik finantseerimisega tegelevad äriliinid – kodulaen, tarbimislaen, ärilaen ning liising. Panga hoiuste maht kasvas samal ajal 14 miljoni euro võrra ja oli kvartali lõpuks 399 miljonit eurot. Kasvu taga olid eelkõige eraklientide hoiused. Coop Pank teenis esimeses kvartalis 1,2 miljonit eurot kasumit, mida on üle kahe korra rohkem, kui eelmise aasta samal perioodil. Suurima panuse kasumi kasvu andsid intressitulud, aga ka väiksemad laenude allahindlused.

Coop Panga igapäevapanganduse kliendiarv kasvas kvartaliga 2600 võrra ja ulatus märtsi lõpuks 48 000ni. „Kliendiarvu kasvule avaldas positiivset mõju klientide kasvanud huvi kodumaisel kapitalil põhinevate finantsasutuste suhtes ning valmisolek jagada oma finantsteenused erinevate pankade vahel,“ ütles Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink.

Coop Pank jätkas mitmete arendusprojektidega, mille eesmärk on teha klientide elu mugavamaks. Aasta alguses võttis pank kasutusele uue infosüsteemi, mis kiirendas oluliselt väikelaenu taotlemis- ning väljastamisprotsessi. Samuti jätkus elektrooniliste pangakanalite arendamine, mille käigus lisati uusi funktsionaalsusi interneti- ja mobiilipanka. Möödunud nädalal liitus Coop Pank pankadevahelise välkmaksete süsteemiga, mis lubab klientidel teha ning vastu võtta kuni 15 000-euroseid pankadevahelisi rahaülekandeid sekunditega. Lõpusirgel on ettevalmistused sularaha sissemakse võimaluse pakkumiseks Coopi kauplustes.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast, kus klient saab avada arvelduskonto, suunata sinna oma igakuise sissetuleku ning kasutada seda igapäevapanganduse tehingute tegemisel. Panga enamusosanikuks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti.

Jaga:

Viimased uudised