Uudised

Coop Panga klientidele muutub Coopi kauplustes sularaha väljavõtmine veelgi lihtsamaks

27.08.2019

Coop Panga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul sõltus varasem süsteem Mastercardi seatud reeglitest, millega kaasnes sularaha väljavõtmisel minimaalselt 1-eurone ostunõue, ent Coop Pank on välja töötanud ja järk-järgult Coopi kauplustes rakendamas lahendust, tänu millele ei pea panga kliendid enam sularaha väljavõtmiseks miinimumostu tegema ning ühe tehingu raames on võimalik võtta välja senise 100 eurot asemel 1000 eurot. Sama uuenduse käigus on võimalik Coop Panga kliendil panna ka raha oma pangakontole. „Meie eesmärk on läbi kaubanduse pakkuda kõiki elementaarseid pangateenuseid eelkõige seal, kus kõik teised pangad on viimase kahekümne aasta jooksul lahkunud, kuid oluline on selle juures see, et me ei ole tulnud turule vaid tühimikku täitma, vaid loome oma klientidele uusi ja paremaid lahendusi,“ ütles Kerem. „Näiteks internetis konto avamine, sularaha väljavõtmise ja arvele panemise võimalus Coopi kauplustes üle Eesti on klientide jaoks kahtlemata meie ühed olulisemad arendused viimase kahe aasta jooksul,“ lisas ta.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse liikme Paavo Truu sõnul on Coopi kaupluses võimalik sularaha välja võtta ka kõikide teise pankade klientidel, kelle pank seda on võimaldanud. „Kui seni on teenustasu sõltuvalt pangast erinenud, siis alates 1. septembrist hakkab neile kõigile kehtima ühtne teenustasu, milleks on 69 senti,“ ütles Truu. Kuna teiste pankade kaartidega sularaha väljastamine sõltub endiselt Mastercardi reeglitest, tuleb neil kauplusest sularaha väljavõtmiseks jätkuvalt sooritada minimaalselt 1-eurone ost.

Coop Pank alustas sularahateenuse pakkumist Coopi kauplustes 2018. aasta mais, millega on hiljem liitunud ka kõik teised suuremad pangad. Täpselt aasta hiljem, 2019. aasta mais loodi Coop Panga klientidele võimalus ka sularaha panga arvele sisse maksta. Coop Panga enamusosanikeks on Coopi piirkondlikud tarbijate ühistud ja keskühistu, mille müügivõrgustikku kuulub kokku 330 kauplust üle Eesti.

Jaga:

Viimased uudised