Uudised

Coop Panga liisingukampaania suurendas sõidukite müüki väljaspool linnasid

08.01.2020

Coop Panga liisingu äriliini juht Martin Ilves sõnas, et kuna enamik Coopi kauplustest asub väljaspool suuri linnasid, siis kasvas kampaania jooksul uute autode müük eelkõige maapiirkondades: „Kui tavapäraselt müüakse enamik uutest autodest suuremates linnades Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas ning mujal ostetakse vaid viiendik uutest sõidukitest, siis Coopi kaupluste kampaania raames tuli üle 40% müügist väikeasulatest.”

Kauplustes said kliendid tutvuda populaarsemate Toyota mudelitega ja liisingutingimustega ning esitada kohe ka eeltäidetud liisingutaotluse. „Autoostu protsess muutus klientide jaoks senisest mugavamaks, sest kaupluseid külastatakse regulaarselt ja autode ning liisingutingimustega oli võimalus tutvuda ka nendes piirkondades, kus autoesindus puudub,“ selgitas Ilves. Kui tavaliselt pöördub klient autoesinduse poole ja esitab seejärel liisingutaotluse, millele jääb ootama panga vastust, siis Coopi kauplustes oli võimalik esitada huvipakkuva Toyota mudeli kohta eeltäidetud liisingutaotluse internetis ning minna automüüja juurde alles siis, kui esmane liisinguotsus juba olemas.

Kõige enam uusi sõidukeid võeti liisingusse Harjumaal asuvate Coopi kaupluste vahendusel, millele järgnesid Tartumaa ja Pärnumaa poed. Ostetuim automudel oli Toyota RAV4, järgnesid Corolla ja C-HRi müük.

Enim sõidukeid võeti liisingusse järgmiste maakondade Coopi kauplustes:
1) Harjumaa
2) Tartumaa
3) Pärnumaa
4) Viljandimaa
5) Järvamaa

Populaarsemad Toyota mudelid Coopi kauplustes:
1) RAV4
2) Corolla
3) C-HR

Ostetud autode keskmine hind oli 21 600 eurot ning keskmine liisingumakse ligikaudu 250 eurot kuus. Kõige soodsama hinnaga osteti Toyota Yarise väikeautosid, mille hind oli keskmiselt 15 600 eurot, Toyota Corolla keskmine hind oli 23 000 eurot ja RAV4 linnamaasturi hind keskmiselt 25 800 eurot. 0% sissemakse ja lepingutasuta kasutusrendi intress algab 2,9 protsendist ja 5-aastase liisinguperioodi järel on sõidukite jääkväärtus 45 protsenti.

Ilvese sõnul plaanib Coop Pank tulevikus jätkata sarnaste kampaaniate läbiviimist, mille eesmärk on viia sõiduk inimestele tutvumiseks lähemale.

Jaga:

Viimased uudised