Uudised

Coop Panga rahastatud Rannakalda arendus sai nurgakivi

01.09.2022

Arco Vara juht Miko Niinemäe ütles pidulikul tseremoonial, et just asukohtade erilisus on see, mida Arco Vara inimestele kodusid ehitades taotleb. “Rannakalda majad kerkivad mere äärde, näiliselt eemale linnakärast, kuid tegelikult on linn kohe siinsamas,” ütles Niinemäe, lisades, et hea eriline asukoht paneb kinnisvaraarendajale ka suure vastutuse – nii inimeste kui keskkonna ees. “Ma võin kinnitada, et me ehitame kodusid nagu iseendale ja seda me päriselt teemegi, sest siinsamas Kodulahe kvartalis elab juba mitu Arco Vara töötajat.”

Niinemäe sõnul pole praegu kinnisvaraturul kuldaeg, arendajad maadlevad kallinevate ehitushindadega ja koduostjaid paneb muretsema tublisti kallinenud ruutmeetrihind.

“Kriisi tuleb arendajal võtta kui head indikaatorit, mis näitab meie konkurentsivõimet. Arco Vara tugevuseks on kindlasti meie töötajad, meie oma ehitusettevõte Tarc ning meie koostööpartnerid näiteks Enefiti ja Coop Panga näol.”

Coop Panga äripanganduse juht Arko Kurtmann ütles omalt poolt, et just kodude mitte lihtsalt korterite ehitamine on see, mida Coop Pank Arco Vara puhul hindab. „Coop Panga missioon on viia edasi Eesti elu ja mis sobiks selleks paremini kui aidata kaasa uute kodude loomisel,“ sõnas ta.

„Oleme kindlad, et kodu rajamiseks on alati hea aeg ja siia loodud kodud saavad olema kohad, millega siinsetel peredel tekib positiivne emotsionaalne side väga pikaks ajaks. Selline lähenemine kõnetab meid ja me oleme tänulikud, et saame kodumaise pangana siinses arenduses osaleda,“ lausus Kurtmann.

Lammi 8 aadressile valmivasse Rannakalda uusarendusse ehitatakse 108 kodu, korterid on kuni viietoalised. Enamiku korterite juurde kuulub terrass või rõdu. Lisaks on Rannakaldasse ette nähtud ka viis äripinda.

Parkimine toimub maja all ning koostöös Enefit Voltiga rajatakse valmidus igale parkimiskohale elektriauto laadimisjaama paigaldamiseks. Kui parkimiskoha omanik soetab elektriauto ja soovib laadimisteenust, saab ta Enefit Voltilt selle rentida või osta ning hiljem on soovi korral võimalik jaam Enefit Voltile tagastada ja leping lõpetada.

Rannakalda etapi valmimine on planeeritud aastasse 2023, praeguseks on ligikaudu 35% hoonest juba broneeritud. Kodulahe Rannakalda investeeringu suuruseks on Arco Vara kavandanud 26 miljonit eurot.

Jaga:

Viimased uudised