Uudised

Coop Panga rahastatud Tabasalu keskus tähistab valmimist taluturu avamisega

02.12.2022

Arendaja Reterra Estate OÜ tegevjuht Reigo Randmets rääkis, et Tabasalu keskus on olnud Harku valla kõige oodatuim äripindade arendus, kus tegutsevad aktiivselt kaubandus- ja teenindusettevõtted ning üürida saab ka büroopindasid. Juba oktoobris avas keskuse esimesel korrusel oma uksed avara müügisaaliga Selver ja teisel korrusel tegutseb populaarne spordiklubi 24-7 Fitness. Lisaks asuvad keskuses ilusalongid, lastehoid ja mängutuba, hambakliinik ja ning peagi ka toidutänav. „Ärikeskus pakub lisaks kaubandusele ja teenustele mitmekülgseid vaba aja veetmise võimalusi ja nüüd avame keskuse sisehoovis suure peoga ka väiketootjatele suunatud taluturu,“ sõnas Randmets.

Tabasalu Keskuse taluturg on alates detsembrist avatud igal laupäeval. Turg toimib otse tootjalt tarbijale põhimõttel – see tähendab, et turupäeval on ostjal võimalik suhelda otse kauba valmistanud tootjaga . „Taluturule ootame müüma kõiki kohaliku toidu tootjaid, hobikokkasid, metsasaaduste ja taimede korjajaid, hoidisevalmistajad, köögi- ja puuviljakasvatajad ning kalureid ja käsitöömeistreid,“ lisas Randmets. Taluturu avamispeol esineb Karl-Erik Taukar ja kohal on ka jõuluvana.

Randmetsa sõnul pakub Tabasalu keskus kohalikele kõiki neid teenuseid, mida piirkonna elanikud on seni käinud Tallinnast otsimas. „Kogukonnale suunatud kontseptsiooniga keskus on andnud Tabasalu südamele uue hingamise ja kohalikud on meid hästi omaks võtnud. Edu üks põhjus on kindlasti ka see, et andsime kohalikele inimestele võimaluse kaasa rääkida juba keskuse loomise protsessis. Kogusime kokku ligi 500 ettepanekut, millest paljud kattusid ka meie ja vallavalitsuse nägemusega piirkonna arengust,“ lisas ta.

Keskuse ehitust rahastanud Coop Panga äripanganduse juht Arko Kurtmann tunnustas Harku valla ja Tabasalu hoogsat arengut. „Rohelust ja privaatsust pakkuv Tabasalu on kujunenud atraktiivseks elupiirkonnaks ning uus kogukondlik kaubandus- ja ärikeskus toob olulised teenused inimeste kodu lähedale. Reterra Estate OÜ ja selle tegevjuhi Reigo Randmets väärivad tunnustust professionaalse tegutsemise ja piirkonna elu edendamise eest. Uus Tabasalu keskus on panus valla jätkusuutlikku arengusse,“ sõnas Kurtmann.

Ligi 13 000-ruutmeetrises ja kolmekorruselises Tabasalu keskuses on 8000 ruutmeetrit rendipinda ja 5000 ruutmeetrit üldkasutatavat pinda. Tegemist on A-energiaklassi hoonega. Keskuse omanik ja arendaja on Reterra Estate OÜ ning selle ehitas Mapri Ehituse OÜ. Keskuse rajamine läks maksma ligi 15 miljonit eurot.


Foto: Reterra Estate OÜ

Jaga:

Viimased uudised