Uudised

Coop Panga uus finantsjuht tuleb Coopist

15.12.2021

Ühtlasi valitakse Paavo Truu Coop Pank ASi tütarettevõtete Coop Finants ASi, Coop Liising ASi, Coop Kindlustusmaakler ASi ja CP Varad AS-i nõukogude liikmeks. Paavo Truu volitused Coop Panga tütarettevõtete nõukogude liikmetena algavad 16.02.2022.

Seoses Paavo Truu valimisega Coop Panga juhatuse liikmeks ning tütarettevõtete nõukogude liikmeks kutsutakse Paavo Truu alates 16.02.2022 tagasi Coop Panga Auditikomitee esimehe kohalt.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul on märgiline, et uus finantsjuht tuleb Coopi grupi seest. „Oleme koostöös Coopiga ellu viimas ühist lubadust, et igas Eestimaa nurgas oleks võrdselt häid võimalusi pakkuv elu- ja ettevõtluskeskkond. Meie ühine soov on, et inimesed saaksid oma kodukoha lähedal osta nii igapäevaseid toidu- ja esmatarbekaupu kui ka kasutada lihtsaid pangateenuseid. Mul on väga hea meel, et Paavo liitub meie meeskonnaga. Usun, et tema kogemused kaubandusest ja Coopi struktuurist annavad meile uue käigu, mis aitab meil senisest veelgi paremini pangandust ja kaubandust omavahel integreerida,“ rääkis Rink.

Paavo Truu töötas alates 2018. aastast kuni 2022. aasta veebruarini Coop Eesti Keskühistu juhatuse liikmena ja finantsdirektorina. Alates veebruarist 2019 on Paavo Truu olnud Coop Panga Auditikomitee liige ning alates märtsist 2019 Auditikomitee esimees. Ta on omandanud bakalaureusekraadi 1996. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast turunduse, rahanduse ja panganduse erialal. Seisuga 15. detsember 2021 omab Paavo Truu läbi talle kuuluva ettevõte Solaris Konsult OÜ 8000 Coop Pank AS-i aktsiat.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 112 400 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga strateegiliseks omanikuks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised