Uudised

Coop Panga võlakirjaemissioon märgiti 1,7-kordselt üle

07.03.2022

Investorid said kuni 3. märtsini märkida Coop Panga 10-aastase tähtajaga tagamata allutatud võlakirju kvartaalselt makstava fikseeritud intressimääraga 5,0% aastas. Märkimisest võttis osa 553 investorit, kes esitasid märkimiskorraldusi kokku 13,9 miljoni euro eest ehk emissiooni 8 miljoni euro suurune baasmaht märgiti 1,7 kordselt üle. Coop Pank kasutas õigust suurendada emissiooni mahtu 10 miljoni euroni.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul kinnitab võlakirjade pakkumise 1,7 kordne ülemärkimine niivõrd keerulisel ajal, et kliendid ja investorid usuvad Coop Panga kasvuplaani. „Panga investorite baas laieneb aasta-aastalt. Alates Coop Panga sünnist 2017. aastal on panga strateegiliseks omanikuks Coop. 2019. aasta sügisel toimunud IPO ja sellele järgnenud kahe aastaga on lisandunud ligi 28 000 jaeinvestorit. Ettepoole vaatavalt peame oluliseks, et meie investorbaas täieneks ka institutsionaalsete investoritega. Sellest lähtuvalt eelistame sel korral võlakirjade jaotusel lisaks tänastele klientidele, aktsionäridele ja võlakirjaomanikele ka institutsioone. Seetõttu jagasime 100 ja enam võlakirja (väärtuses 100 000 eurot ja enam) märkinud investoritele kaks kolmandikku emissiooni kogumahust. Täitsime emissiooni õnnestumisega oma eesmärgi tugevdada panga kapitalibaasi, mis loob meile võimaluse jätkata kiiret kasvu," tänas Rink võlakirjade pakkumisel osalenud investoreid.

Pakkumine oli Coop Panga 2021. aastal loodud võlakirjaprogrammi teine seeria. Esimese seeria pakkumine märgiti 2021. aasta kevadel enam kui 6-kordselt üle ning selle raames kaasas pank samuti 10 miljonit eurot.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 117 600 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised