Uudised

Coop Pangaga liitus 100 000. klient

29.06.2021

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul on käesoleval aastal pangaga liitunud juba 13 000 uut klienti ning aastaga on kliendibaas kasvanud rohkem kui kolmandiku võrra. „2019. aastal börsile tulles lubasime 100 000 kliendi täitumist 2022. aasta lõpuks, aga ületasime selle verstaposti juba poolteist aastat varem. Kuigi konkurents pangandusturul on praegu väga tugev ning pangad teevad klientide nimel suuri pingutusi, oleme suutnud pakkuda teistmoodi lahendusi ja oma turuosa seeläbi jõuliselt kasvatanud. Coop Panga kliendid hindavad kodumaist pangandust, soodsaid lahendusi ning meie kiiret käekirja,“ lausus Rink.

Coop Pangaga liitunud 100 000. klient on Prelvex AS, kes tegeleb Järvamaal turba tootmisega. „Toodame aastas ligikaudu 380 000 kuupmeetrit turvast, millest enamiku ekspordime Euroopa Liitu ja araabia maadesse,“ lausus ettevõtte juhatuse liige Erik Ratnik.

Coop Pangaga alustas Prelvex koostööd seetõttu, et eelistab kodumaist panka ja Coop Pank ei küsi klientidelt arvelduskontol hoiustatud summadelt tasu. „Turba tootmine on hooajaline äri – kevadel peab ettevõttel olema piisav rahaline ressurss, et suvel turvast toota. Sügisel algab aga müügi ja realiseerimise periood ning ressursside kogumine uueks hooajaks. Hooajalise äri puhul on eriti oluline, et oma raha hoiustamise eest ei peaks pangale peale maksma,“ lausus Ratnik.

Erik Ratniku hinnangul on ettevõtetel, kelle müügiahelas liiguvad hooajaliselt suured summad, mõistlik teha riskide hajutamiseks koostööd mitme pangaga. „Coop Panga juures meeldib mulle nii tasuta arveldamine kui ka see, et pank asub oma klientide lähedal. Tegutsen ettevõtjana peamiselt Järvamaal ja Lääne-Virumaal ning olen näinud, kuidas pangad sulgevad väikelinnades esindusi ja suunavad kliente internetipanka, aga igas olukorras ei saa interneti peale lootma jääda,“ selgitas Ratnik.

Lisaks kliendiarvu kasvatamisele on Coop Pank kasvanud kõigi oluliste majandusnäitajate lõikes. Aastaga on panga hoiuste maht kasvanud 52 protsenti, ulatudes mai lõpu seisuga 880 miljoni euroni. Laenuportfell kasvas 37 protsenti 736 miljonini. 2019. aastal börsile läinud Coop Pangal on 18 000 aktsionäri ja aktsionäride arvu järgi on pank Tallinna Börsil noteeritud ettevõtete hulgas teisel kohal Tallinki järel. Märtsis emiteeris pank esmakordselt allutatud võlakirju, et suurendada kapitalibaasi kasvustrateegia jätkamiseks. Mais teenis pank rekordilise 1 miljoni euro suuruse puhaskasumi.

Värske Kantar Emori uuring näitab, et Coop on kõige hinnatuim kodumaine bränd. Margus Rinki sõnul tuntakse Coopi elu edasiviijana igas Eestimaa nurgas ja ka Coop Pangal on olnud Coop Eesti grupi viimaste aastate eduloos suur roll. „Kuigi avatud pangandus võimaldab mugavalt kasutada mitme erineva panga teenuseid üheaegselt, nimetavad ligi pooled meie kliendid Coop Panka oma kodupangaks,“ tõi Margus Rink välja.

Vaata YouTube’i videost, kuidas Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink õnnitleb Türil panga 100 000. klienti.

vaata videot

Jaga:

Viimased uudised