Uudised

Coop Pangaga liitus viimase kuu jooksul rekordilised 3000 uut klienti

17.01.2018

Detsembris elektroonilise konto avamise lahendusega välja tulnud Coop Pank mitmekordistas klientide juurdekasvu ja võitis teenuse esimese kuuga üle 1700 uue kliendi. Kokku liitus Coop Pangaga kuu ajaga pea 3000 uut klienti.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul on huvi internetis konto avamise vastu suur ja tagasiside klientidelt positiivne. „Internetis konto avamine on oluliselt elavdanud konkurentsi Eesti pangandusturul, sest pangavahetus on muutunud kliendi jaoks enneolematult lihtsaks – konto saab avada vaid mõne minutiga ja seda ilma pangakontorisse tulemata,” selgitas Rink.

Coop Pank käivitas 12. detsembril 2017 esimese Eesti pangana klientide elektroonilise liitumise platvormi, mis võimaldab uuel kliendil avada Coop Pangas arvelduskonto ilma pangakontorit külastamata.

Arvelduskonto avamiseks peab klient tuvastama end Coop Panga kodulehel Mobiil-ID või ID-kaardiga, täitma kliendiandmete ankeedi, valima sobiva arvelduspaketi ning lepingu digitaalselt allkirjastama. Klient saab koheselt ligipääsu Coop Panga internetipangale ja mobiilipangale. Kui klient soovib pangakaarti, saadab Coop Pank selle talle nädala jooksul postiga koju.

Elektrooniliselt liitunud kliendid saavad teha makseid kokku kuni 15 000 euro ulatuses ühes kuus (internetipangas kuni 10 000 eurot ja kaardimaksetena kuni 5000 eurot). Kui klient soovib teha suuremas summas tehinguid, tuleb tal külastada mõnd Coop Panga 14-st kontorist.

Varasemalt takistasid pankadel sarnast lahendust pakkuda seadusest tulenevad reeglid, mis nõudsid arvelduskonto avamisel isiku tuvastamist nö näost-näkku või videosilla vahendusel. Detsembris jõustunud seadusemuudatus leevendas pankade jaoks nõudeid residentidest eraisikute tuvastamisele: nüüd piisab igapäevaste pangatoimingute tegemiseks ka lihtsalt ID-kaardi või Mobiil-ID-ga tuvastamisest.

Juriidilistel isikutel tuleb ka edaspidi arveldusarve avamiseks ning lepingu sõlmimiseks külastada pangakontorit.

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mille eesmärgiks on kasutada ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning tuua igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale. Coop Pangal on üle Eesti 14 pangakontorit, milles pakutakse klientidele kõiki teenuseid, alates igapäevastest arveldustest kuni laenude ja liisinguteni. Lisaks avab pank Coopi kauplustes üle Eesti pangapunkte.

Coop Pank koos tütarettevõtetega annab tööd enam kui 200 inimesele peakontoris ja 14 üle Eesti paiknevas esinduses. 19 ühistust koosneval Coop Eestil on umbes 350 kauplust, 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Jaga:

Viimased uudised