Uudised

Coop Pank alustas ettevõtetele kõrgema intressi maksmist

23.08.2018

Coop Pank tõstis teisipäeval, 21. augustil äriklientidele konto jäägilt makstavat intressi, mis on nüüd kuni 0,25 protsenti aastas, samal ajal kui turu keskmine kontojäägi intressimäär on 0,01 protsenti.

Coop Pank soovib olla partneriks Eesti ettevõtetele, makstes äriklientidele turu keskmisest oluliselt kõrgemat intressi. Ettevõtted, kelle kontol seisab vaba raha 100 000 kuni 1 miljon eurot, teenivad konto jäägilt intressi 0,25 protsenti aastas, mis on Eesti universaalpankade seas kõrgeim makstav intress. Summadele alla 100 000 ja üle 1 miljoni euro maksab pank intressi 0,15 protsenti.

Coop Panga juhatuse liikme, ärikliendipanganduse juhi Hans Pajoma sõnul soovib pank kõrgema intressi kehtestamisega pakkuda ettevõtetele alternatiivseid võimalusi oma tänasele likviidsuse juhtimisele. “Kui enamik arvelduspankasid pakub klientidele kas 0,01% või suuremate summade puhul lausa negatiivset intressi, siis Coop Panga poolt pakutav intressitase on oluliselt kõrgem. Kõige enam võidavad kõrgema intressimäära tõttu ettevõtted, kellel on tavapärasest suuremad arvelduskonto jäägid, mille pealt tänase seisuga ei teenita olulist tulu,” selgitas Pajoma.

Lisainfot Coop Panga uute intressimäärade kohta leiad cooppank.ee/äriklient.

Jaga:

Viimased uudised