Uudised

MediaCard Image

Coop Pank finantseeris Baltimaade suurima võrgualade spordikeskuse NET Spordihalli rajamist

15.11.2023

„Et heade mõtete linnas tekkiks jätkuvalt häid mõtteid ja vaim püsiks terve, siis tuleks hoida ka oma keha toonuses. Selleks on nüüdseks avatud NET Spordihall oma mitmekülgsuses ilmselt parimaks valikuks mitte ainult Tartus, vaid tegelikult ka siinses piirkonnas laiemalt,“ lausus NET Spordihalli rajamisprojekti eestvedaja, ettevõtja Vallot Mangus.

NET Spordihalli juhataja Herle Laidvee sõnul oli Tartus vajadus sellise funktsionaalsusega spordihoone järele pikka aega olemas – alguse sai see idee sulgpalluritelt, hiljem täienes see liivaväljakute rajamise mõttega ning siis ka sellise reketispordialaga nagu padel. NET Spordihall pakub kodu praegu 10 spordialale – seda alates võrkpallist, sulgpallist, rannavõrkpallist, rannajalgpallist ja rannatennisest kuni padeli, akrobaatika, ronimise ning rühma- ning jõusaalitreeninguteni. Lisaks on spordikeskuses Baltimaade suurim, 400 ruutmeetrine ja 15 meetri kõrgune ronimissein.

„Hoone kavandamisel on rõhku pööratud sportlasele ja trennihuvilistele, mis teeb temast pigem mugava ja hubase miljööga treeningkeskuse,“ tõdes Herle Laidvee. „Proovisime luua keskkonda, kus lisaks trennile saaks niisama akud täis laetud. Maja on kasutajasõbralik, siin on kavandatud puhkeruum lastele, kus nad saaksid enne trenni oma võileiva rahulikult ära süüa. Kuid samas saab NET Spordihallis korralda ka keskmise suurusega võistlusi – hoone mahutab kuni 900 inimest.“

NET Spordihalli koguinvesteeringu maht on ligikaudu 12 miljonit eurot. Lisaks Vallot Mangusele rahastas spordikeskuse rajamist ka Coop Pank.

Coop Panga ärikliendipanganduse juht Arko Kurtmann tunnustas NET Spordihalli rajajaid ambitsioonika idee suurepärase teostuse eest. „See on hea näide sellest, kuidas suure visiooniga kohalik ettevõtja ja spordiedendaja on elu Eestis paremaks muutnud, mis on alati olnud ka kodumaise Coop Panga visioon. Mitmekülgset liikumist ja sporditegemist toetava halli loomine annab kindlasti suure ja positiivse panuse tartlaste terviseharjumuste edendamisse. Samas on spordihall ka tugevaks kasvulavaks tulevastele tippsportlastele kogu Lõuna-Eesti piirkonnas ja kaugemalgi,“ tunnustas Kurtmann.

Net Spordihallis tegutsevad spordiklubidest juba praegu Akros, DUO, Sulgpallihall ja Padel Tartu. 1700 ruutmeetrine rannaliiva ala, kuhu on kokku veetud 1000 tonni liiva, ootab trenni tegema nii tippsportlasi kui ka harrastajaid, kes ei pea külmal ajal rannaspordi tegemiseks Tallinnasse sõitma.

Lisaks kvaliteetsete olmetingimuste pakkumisele koondab NET Spordihall ka tänapäevasid rohelahendusi. Et keskkonnasõbraliku hoone ülalpidamiskulud püsiks võimalikult madalad, paigaldati hoonesse soojustagastusega ventilatsioon, energiasäästlik valgustus ja katusele päikesepaneelid. NET Spordihalli arhitektuurilise lahenduse autoriks arhitektuuribüroo Kamp Arhitektid ning ehitajaks Rand & Tuulberg.

Kolmekorruseline NET Spordihall on ehitatud Tartu Annelinna, Ihaste tee ja Emajõe vahelisele maa-alale Väike-Anne kanali äärde.

Jaga:

Viimased uudised