Uudised

MediaCard Image

Coop Pank hakkab vahendama Tuleva teise samba pensionifonde

29.02.2024

Coop Panga erakliendipanganduse juht Karel Parve ütles, et Coop Panga klientide huvi Tuleva kolmanda samba vastu on olnud väga suur ning seda nähakse atraktiivse ja tootliku kogumistootena. „Kuna kolmas sammas võeti meie klientide poolt hästi vastu, laiendasime koostööd ja vahendame nüüd oma mobiiliäpis ka Tuleva teise samba pensionifonde. Selle uuendusega täidame viimase tühimiku Coop Panga kogumistoodete laias valikus,“ sõnas Parve.

Coop Pank pakub raha kogumiseks ja kasvatamiseks tähtajalisi hoiuseid, mille intress jääb praegu vahemikku 2–3,75 protsenti; lühiajaliseks kogumiseks mõeldud Rahasahtlit intressiga 2 protsenti ja vahendab tuleviku kindlustamiseks ja pikaaegseks kogumiseks mõeldud Tuleva teist ja kolmandat pensionisammast.

Tuleva juht Tõnu Pekk lausus, et Tuleva väärtustab koostööd Coop Pangaga, sest mõlemad kuuluvad Eesti inimestele ja nende ühine eesmärk on teha inimeste igapäevane rahaasjadega toimetamine lihtsamaks ja arusaadavamaks. „Nii muudame koos ka elu Eestis paremaks,“ sõnas Pekk.

Tuleva III Samba Pensionifond on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks kolmanda samba fondiks. „Näeme, et üha rohkem inimesi on endale teadvustanud, et kolme sambaga pensionisüsteemis on igal sambal oluline roll selleks, et tulevikus oleks pension äraelamiseks piisavalt suur. Üha rohkem inimesi on hakanud jälgima ka teise ja kolmanda sambaga seotud kulusid ning valinud seetõttu kogumiseks meie madalate kuludega indeksifondid,“ rääkis Pekk.

Pekk lisas, et kuigi madalate kuludega indeksfondide populaarsus kasvab, kogub neis vaid iga viies pensionikoguja ja enamik on endiselt kallites fondides, kus nad maksavad igakuiselt rohkem raha fondi tasudeks ega teeni selle pealt tootlust.

Kuna peagi on kätte jõudmas teise pensionisamba fondi vahetamise tähtaeg, tuletavad Tõnu Pekk ja Karel Parve meelde, et teine sammas moodustab olulise osa tulevasest pensionist ja sellepärast on mõistlik oma fondivalikud just praegu üle vaadata.

Saabumas on osakute vahetamise tähtaeg

Teise pensionisamba osakute vahetamiseks saab avalduse esitada igal ajal, ent avaldusi viiakse ellu kolm korda aastas: jaanuaris, mais ja septembris. Selleks, et osakute vahetamine toimuks 1. maile järgneval esimesel tööpäeval, tuleb osakute vahetamise avaldus esitada hiljemalt 31. märtsil.

Teise samba sissemaksed saab korraga suunata vaid ühte fondi, mis on pensionikontol märgitud kui aktiivne fond. Aktiivse fondi muutmiseks on vajalik esitada valikuavaldus, mis jõustub koheselt. Järgmine sissemakse suundub seejärel uude pensionifondi.

Teise pensionisamba vahetus- ja valikuavalduse esitamine on võimalik nüüd ka Coop Panga mobiiliäpis valiku all Kogumine. Coop Panga äpi kaudu saab alustada kogumist ka nii Tuleva teises kui ka kolmanda samba pensionifondis.

Lisaks pensionifondi valikule saavad Coop Panga kliendid mobiiliäpis teha ka avaldusi teise samba sissemaksete suurendamiseks. Kui seni on inimesed saanud teise sambasse panustada 2% brutopalgast ja riik on lisanud sellele 4%, siis alates käesolevast aastast saab koguja esitada avalduse, et alates 2025. aastast suurendada enda panust teise sambasse 2% pealt 4% või 6% peale brutopalgast. Seejuures jätkab riik 4% lisamist sotsiaalmaksu arvelt.

Uus maksemäär rakendub alati jaanuarist ja kehtib seni, kuni valitakse omakorda uus maksemäär. Maksemäära saab muuta kord aastas. Selleks, et uus maksemäär rakenduks esimesel võimalusel ehk 2025. aasta jaanuarist, tuleb avaldus esitada hiljemalt 2024. aasta novembri lõpuks. „Teise samba sissemakse suurendamine on hea ja lihtne võimalus säästa automaatselt ja tulumaksuvabalt oma tuleviku heaks,“ sõnast Tuleva juht Tõnu Pekk, kes soovitab kogujatel kasutada parima tootluse saavutamiseks just madalate tasudega indeksfonde, mis võimaldavad pensionivara kasvatada maailmaturul.

Jaga:

Viimased uudised