Uudised

Coop Pank hakkas kaasama hoiuseid Saksamaalt ja Austriast

28.11.2017

Eestis aktiivselt tegevust laiendav Coop Pank alustas koostöös finantsvahendusplatvormiga Raisin hoiuste pakkumist Saksamaa ja Austria turul.

Coop Pank pakub Saksamaal ja Austria hoiustajatele sõltuvalt tähtajast ja hoiusesummast tootlust 0,9-1,15% aastas. Coop Panka saab paigutada korraga 10 000 kuni 100 000 eurot ja maksimaalne hoiustamistähtaeg on kolm aastat.

Coop Panga juhatuse liige Hans Pajoma selgitas, et Raisini kaudu rahvusvahelistelt turgudelt kaasatud hoiuseid kasutab pank tegevuse laiendamiseks Eestis.

“Esmane hoiustajate huvi meie vastu on suur, sest suudame pakkuda võrreldes Euroopa suurpankadega paremat tootlust. Klientide esmane tagasiside näitab, et kuna Eestit teatakse rahvusvaheliselt kui positiivse kuvandiga riiki, mille majandus on korras ja riigireiting kõrge, siis on valmisolek Coop Panka hoiustamiseks täitsa olemas. Samal ajal jätkame aktiivselt hoiuste kaasamist ka Eestis, kus pakume täna vastavalt hoiustamise perioodile kuni 2-protsendilist tootlust, mis on universaalpankade seas üks kõrgemaid,” märkis Pajoma.

Tänavu aasta alguses uued kodumaised omanikud saanud Coop Pank on seadnud eesmärgiks tegevuste laiendamise. Panga laenuportfell kasvas tänavu 9 kuuga 40 protsenti ja ulatus septembri lõpu seisuga 215 miljoni euroni. Hoiuseportfell kasvas samal ajal 22 protsenti, ulatudes 309 miljoni euroni. Coop Panga 9 kuu puhaskasum oli 4,4 miljonit eurot.

Raisin on 2013. aastal Saksamaal asutatud finantstehnoloogia ettevõte, mis pakub hoiustajatele võimalust võrrelda platvormiga liitunud Euroopa pankade hoiustamistingimusi ja leida nende seast endale sobivaim. Tänavu augusti seisuga oli Raisin vahendanud hoiuseid enam kui 4 miljardi euro väärtuses. Enam kui 30 riigis tegutsev Raisin teeb hetkel Euroopas koostööd kokku 38 pangaga, ettevõttel on üle 90 000 kliendi.

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev universaalpank, mille enamusosanik on Eesti ainus ühistuline jaekaubandusgrupp Coop Eesti. Coop Panga eesmärgiks on kasutada ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning tuua igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale. Coop Pank koos tütarettevõtetega annab tööd enam kui 200 inimesele peakontoris ja 14 üle Eesti paiknevas esinduses. 19 ühistust koosneval Coop Eestil on umbes 350 kauplust, 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Palun leidke lisainfot Coop Panga hoiusepakkumisest Raisini Saksamaa veebilehelt ja Austrias.

Jaga:

Viimased uudised