Uudised

Coop Pank istutas Eesti gasellide nimel 2500 kuusetaime

04.05.2021

Veebruaris toimunud Gaselli Kongressil tutvustas Äripäev Eesti gasellide TOPi, kus oli ära toodud 1487 ettevõtet, kes möödunud aastal võimsat kasvu näitasid. Kongressil lubas Coop Pank, et tunnustuseks nende ettevõtete suure panuse eest majandusse, istutab pank iga gaselli nimel ühe puu. Nii panidki Coop Pank ja Äripäev aprilli viimasel päeval Raplamaal kasvama 2500 kuusetaime.

„Coop Panka seob gasellidega ühised väärtused ja eesmärk,“ sõnas puid istutanud Coop Panga äripanganduse juht Arko Kurtmann. „Kodumaise pangana on meie eesmärk kiiresti kasvada ja elu Eestis paremaks muuta. Eesti on meie koduturg ja seetõttu on meie jaoks väga oluline, et nii eesti inimestel kui ka ettevõtjatel läheks homme paremini kui täna. Kui neil läheb hästi, siis läheb ka meil hästi,“ ütles Kurtmann.

Gasellettevõtted on kolme aasta jooksul kasvatanud käivet ja kasumit rohkem kui 50%, nad loovad kõige rohkem uusi töökohti ja kannavad endas kiiresti areneva ettevõtte olulisi omadusi – paindlikkus, kiirus ja julgus. „Need on nii Coop Panga kui ka Gasellide väärtused ja kui väärtused klapivad, siis toimib ka koostöö,“ ütles Kurtmann.

Ta lisas, et gaselliliikumist toetades soovib pank leida enda partneriteks ettevõtteid, kellel on ambitsiooni kasvada, millele pank saab hoogu juurde anda. „Hindame selliseid ettevõtteid väga kõrgelt, sest nende panus Eesti majandusse on suur: nad loovad uusi töökohti, arendavad innovaatilisi tooteid ja teenuseid ning tänu sellele viivad Eesti elu edasi,“ rääkis Kurtmann.

„Eesti majanduskasvu panustamise kõrval hoolime ka inimeste üldisest heaolust ja Eesti loodusest. Ühepoolt sümboliseerib puude istutamine gasellide kiiret kasvu, kuid teisalt on see panus, et meie järeltulevatel põlvedel oleks Eestis hea elada. Meil on ainult üks Eesti, hoiame seda,“ ütles Arko Kurtmann.

Jaga:

Viimased uudised