Uudised

MediaCard Image

Coop Pank ja Coop Finants ühinesid

02.04.2024

1. aprillil 2024 ühines Coop Finants emaettevõttega Coop Pank. Ühinemise tulemusel sai Coop Pangast Coop Finantsi õigusjärglane, kes võttis üle kõigi seniste Coop Finantsi klientide teenindamise.

Coop Panga erakliendipanganduse juht Karel Parve lausus, et klientide jaoks ei kaasne ühinemisega suuri muudatusi. Kõik Coop Finantsiga sõlmitud väikelaenu, järelmaksu ja Säästukaart Pluss lepingud ja nendega seotud õigused ja kohustused jäävad kehtima ning nüüdsest teenindab kliente Coop Pank.

Parve lisas, et Coop Panga ja Coop Finantsi ühinemise eesmärk on lihtsustada Coop Panga grupi struktuuri ja muuta seeläbi klientide jaoks suhtlemine pangaga lihtsamaks ja selgemaks. „Näiteks saavad nüüdsest ka kõik meie väikelaenu kliendid oma laenulepinguid näha ja hallata Coop Panga mobiiliäpis ning selleks ei pea omama arvelduskontot Coop Pangas,“ tõi Parve näite.

Kõiki Coop Finantsi endisi kliente on teavitatud muudatusest personaalselt ning klientidel endal ei ole vaja muudatusega seoses midagi teha. Kõik olemasolevad Coop Finantsi e-arvete lepingud tõstetakse automaatselt ümber Coop Panga nime alla ja kliendid ise oma e-arve püsimakse lepingut muutma ei pea. Tavaliste maksete puhul on pooleaastase üleminekuperioodi jooksul soovitatav ja pärast seda kohustuslik märkida makse saajaks Coop Finants AS-i asemel Coop Pank AS. Kõik konto- ja viitenumbrid jäävad väikelaenu, järelmaksu ja Säästukaart Plussi eest tasumisel samaks.

Parve kinnitas, et Coop Pank jätkab Säästukaart Plussi ja väikelaenu teenuse pakkumist nii olemasolevatele kui ka uutele klientidele ning soovib olla usaldusväärne partner kõigis nende igapäevastes rahaasjades. „Julgustame endisi Coop Finantsi kliente osa saama ka kõigist teistest Coop Panga mugavatest igapäevapanganduse teenustest ja finantseerimislahendustest,“ lisas Parve.

Coop Finants AS oli 100-protsendiliselt Coop Pangale kuuluv tütarettevõte. Coop Panga ja Coop Finants AS-i ühinemine jõustus 1. aprillil 2024, kui tehti äriregistrisse ühinemiskanne, milleks andis loa Finantsinspektsioon. Ühinemise tulemusena lõpetas Coop Finants AS tegevuse ja Coop Pangast sai tema õigusjärglane.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 187 100 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised