Uudised

Coop Pank ja Püha Johannese Kool allkirjastavad lepingu uue koolimaja ehituse rahastamiseks

21.05.2021

Püha Johannese Kooli asutaja ja direktori Liivika Simmuli sõnul on päris oma maja rajamine koolipere jaoks väga suureks ja oluliseks sammuks, sest seni on tegutsetud rendipinnal. „Asutasime Püha Johannese Kooli 2013. aastal kogukonnakoolina ja oleme tänaseks kasvanud juba 350 õpilaseni. Kuna meie perre lisanduvad igal aastal uued esimesed klassid, siis on meil tulnud mitu korda kolida – algul tegutsesime vanalinnas, kust kolisime Mustamäele. Oma koolimaja ehitamisest oleme unistanud juba alates kooli asutamisest,“ lausus Simmul.

2019. aastal omandas Püha Johannese Kool maatüki Kivimäe mändide all. Koolimaja ehitusleping sõlmiti 10. mail 2021. aastal ja ehitusprojekt plaanitakse lõpetada 2022. aasta suvel. SKAD Arhitektide kavandite alusel rajab kooli hoone Merko Ehitus Eesti. Ehitust finantseerib Coop Pank.

Coop Panga äripanganduse juhi Arko Kurtmanni sõnul soovib kodumaine Coop Pank kaasa lüüa projektides, mis viivad Eesti elu edasi. „Püha Johannese Kool on hea näide kogukonnaprojektist, mis kasvab iga aastaga suuremaks ja mis on oluline paljude perede jaoks. Püha Johannese Kooli päris oma maja Nõmme mändide all sobitub sealsesse loodusesse. Koolimaja ümbrus on autovaba ja sinna rajatav keskkond saab olema väga inspireeriv ja arengut toetav. Selliste kogukonnaalgatuste finantseerimine nii pealinnas kui ka kõikjal mujal üle Eesti on kooskõlas Coop Panga väärtustega. Kiiresti kasvava kodumaise pangana soovime kindlasti ka tulevikus sellistes projektides kaasa lüüa,“ kinnitas Kurtmann.

Liivika Simmul lisas, et koostöö Coop Pangaga laabus sujuvalt ja Coop Pank on paistnud silma väga kiire ja paindliku partnerina.

Püha Johannese Kooli uue koolimaja plaanidega saab tutvuda https://www.pjk.ee/ee/kivimaee-25.

Jaga:

Viimased uudised