Uudised

MediaCard Image

Coop Pank maksab täna 37 200 aktsionärile välja dividendi

08.05.2024

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink ütles, et dividendimakse läheb pea täielikult Eesti investoritele. „Valdavalt on Coop Panga aktsionärid Eesti kohalikud elanikud ja nii läheb meie dividendimaksest 98% Eesti inimeste ja ettevõtete kontodele. Sellega aitab Coop Panga teenitud tulu edendada eestlaste elu ja majandust laiemalt. Kutsume ka kõiki meie aktsionäre ise panga kasvu panustama ja selleks on parim võimalus tuua oma palk ja arveldused Coop Panka ning võtta meid oma kodupangaks,“ ütles Margus Rink.

Coop Panga dividendipoliitika kohaselt maksab pank alates 2022. aastast 25% kasumist dividendideks. Panga aktsionärid kinnitasid tänavuse dividendimakse aprillis toimunud üldkoosolekul. Coop Pangal oli 30. aprill 2024 seisuga 37 200 aktsionäri.

Dividendiõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeriti 3. mail. Dividendisumma kantakse täna, 7. mail üle aktsionäri arvelduskontole, mille ta on määranud oma väärtpaberikontot teenindama. Makse tehakse automaatselt ja aktsionärid ise ei pea pangaga ühendust võtma.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 189 000 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga strateegiliseks aktsionäriks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised