Uudised

MediaCard Image

Coop Pank maksis kolmapäeval 36 500 aktsionärile välja dividendi

04.05.2023

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink märkis, et dividendimakse läks pea täielikult Eesti investoritele. „Coop Panga aktsionäride arv on alates börsile tulemisest kasvanud üle 3,5 korra ja viimase aastaga umbes 20%. Valdavalt on tegu Eesti kohalike inimestega: nii läks näiteks meie eilsest dividendimaksest 98% Eesti elanike kontodele. Coop Pangast teenitud tulu aitab seega suures osas Eestis elu edasi viia. Kutsume ka kõiki meie aktsionäre ise panga kasvu panustama ja tulema Coop Panga igapäevapanganduse kliendiks,“ ütles Margus Rink.

Coop Panga dividendipoliitika kohaselt maksab pank alates 2022. aastast 25% kasumist dividendideks. Panga aktsionärid kinnitasid tänavuse makse aprilli keskel toimunud üldkoosolekul.

Dividendiõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeriti 27. aprillil. Dividendisumma kanti üle aktsionäri arvelduskontole, mille ta on määratud oma väärtpaberikontot teenindama. Makse tehti automaatselt ja aktsionärid ise ei pea pangaga ühendust võtma.

Coop Pangal oli 31. märtsi 2023 seisuga 36 500 aktsionäri. Viimase kvartaliga lisandus 500 ja aastaga üle 6500 aktsionäri.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 155 000 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga strateegiliseks aktsionäriks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised