Uudised

Coop Pank näitas eelmisel aastal tugevat kasvu

05.02.2018

Eelmisel aastal kodumaised omanikud saanud ja uue kaubamärgi kasutusele võtnud Coop Pank kasvatas aastaga kõigi oluliste äriliinide tegevusmahte, näitavad panga 2017. aasta esialgsed auditeerimata majandustulemused.

Coop Panga 2017. majandusaasta puhaskasum oli 4,5 miljonit eurot. Kasum sisaldab kinnisvara müügist teenitud erakorralist kasumit 3,2 miljonit eurot. Pank investeerib kogu teenitud kasumi tegevuse laiendamiseks.

Coop Panga laenuportfell kasvas 2017. aastal 56% ja hoiuseportfell 24%. Coop Panga turuosa Eesti pangandusturul kasvas hoiuste osas aastaga 1,5%-lt 2%-le ning laenude osas 0,9%-lt 1,3%-le.

Klientide arv kasvas Coop Pangas aastaga 4600 võrra, neist üle poole lisandus uue kaubamärgi kasutusele võtu järel 4. kvartalis. Aasta lõpuks oli Coop Pangal ligi 36 000 klienti ning väikefinantseerimisega tegeleval tütarettevõttel Coop Finants ligi 95 000 klienti. Coop Pank koos tütarettevõtetega annab tööd kokku üle 200-le inimesele peakontoris ja 14 esinduses üle Eesti.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul nõudis aasta jooksul enim pingutust panga tegevuse ümberkorraldamine vastavalt uuele äristrateegiale ning uue kaubamärgi kasutusele võtmine. „Möödunud aasta oli uue panga vundamendi ladumise aasta. Meie ärimahud kasvasid kiiremini kui äriplaan esimeseks aastaks ette nägi. Tõime turule uue kaubamärgi ning tegime seda koos sisuliste muutustega kliendipakkumises. Kliendiarvu kasv viimases kvartalis näitab, et oleme äratanud meie jaoks olulistes kliendirühmades tähelepanu,“ rääkis Coop Panga juht. Ta lisas, et palju tähelepanu pälvisid ka tehnoloogilised arendused, millest olulisemad on kaasaegse interneti- ja mobiilipanga kasutusse võtmine ning esimese Eesti pangana elektroonilise konto avamise võimaluse käivitamine.

Rink märkis, et 2018. aasta olulisimaks eesmärgiks on Coop Panga tegevusmahtude jätkuv kasvatamine. „Jätkame uute klientide värbamisega, osaleme aktiivselt nii ettevõtete kui eraisikute laenuturul. Samuti jätkub tegevuse laiendamine ja koostöö Coop jaekaubandusäriga. Plaanis on avada täiendavaid pangapunkte Coop kauplustes üle Eesti ning kevadel hakkame pakkuma sularaha väljamakseid Coop kaupluste kassadest,“ rääkis Margus Rink.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank kasutab ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale. 19 ühistust koosneval Coop Eestil on umbes 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Jaga:

Viimased uudised