Uudised

Coop Pank pakub klientidele võimalust avada pangakonto interneti teel

12.12.2017

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul pole pangavahetus olnud eraisikute jaoks kunagi varem Eestis nii lihtne ja kiire. “Täna kasutusele võetud lahendusega võtab Coop Panga kliendiks saamine aega vaid mõne minuti ning ei sõltu kellaajast ega nädalapäevast,” lausus Rink.

Margus Rink selgitas, et seni on takistanud pankadel sarnast lahendust pakkuda seadusest tulenevad reeglid, mis nõudsid arvelduskonto avamisel isiku tuvastamist nö näost-näkku või videosilla vahendusel.

“Eelmise kuu lõpus kehtima hakanud seadusemuudatus leevendas pankade jaoks nõudeid residentidest eraisikute tuvastamisele: nüüdsest piisab igapäevaste pangatoimingute tegemiseks ka lihtsalt ID-kaardi või Mobiil-ID-ga tuvastamisest. Võimalus eraisikutele kiiresti ja mugavalt pangakontot avada mõjub kindlasti positiivselt ka konkurentsi suurenemisele pangandussektoris,“ nentis Rink.

Arvelduskonto avamiseks peab klient tuvastama end Coop Panga kodulehel Mobiil-ID või ID-kaardiga, täitma kliendiandmete ankeedi, valima sobiva arvelduspaketi ning lepingud digitaalselt allkirjastama. Klient saab koheselt ligipääsu Coop Panga internetipangale ja mobiilipangale. Kui klient soovib pangakaarti, saadab Coop Pank selle talle nädala jooksul postiga koju.

Elektrooniliselt liitunud kliendid saavad teha makseid kokku kuni 15 000 euro ulatuses ühes kuus (internetipangas kuni 10 000 eurot ja kaardimaksetena kuni 5000 eurot). Kui klient soovib teha suuremas summas tehinguid, tuleb tal külastada mõnd Coop Panga 14-st kontorist.

Juriidiliste isikute puhul tuleb ka edaspidi arveldusarve avamiseks ning lepingu sõlmimiseks külastada pangakontorit.

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mille eesmärgiks on kasutada ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning tuua igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale. Coop Pangal on üle Eesti 14 pangakontorit, milles pakutakse klientidele kõiki teenuseid, alates igapäevastest arveldustest kuni laenude ja liisinguteni. Lisaks avab pank Coopi kauplustes üle Eesti pangapunkte.

Coop Panga pangakaardid toimivad Coopi kauplustes (Konsum, A ja O, Maksimarket) sarnaselt Säästukaardiga ja pakuvad kasutajale esinevaid soodustusi. Coop Panga arvelduspaketiga liitunud kliendid saavad pangakaardiga ilma lisatasuta võtta sularaha välja kõikide teiste pankade automaatidest. Alates järgmise aasta kevadest plaanib Coop Pank hakata pakkuma klientidele sularaha väljamakseid ka kõigis Coopi kaupluste kassades üle Eesti.

Coop Pank koos tütarettevõtetega annab tööd enam kui 200 inimesele peakontoris ja 14 üle Eesti paiknevas esinduses. 19 ühistust koosneval Coop Eestil on umbes 350 kauplust, 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Jaga:

Viimased uudised