Uudised

Coop Pank rahastas Alexela grupi metallitööstuse laienemist

13.12.2021

Alexela grupi juhatuse esimees Andreas Laane lausus, et Vasar OÜ ost laiendas oluliselt Alexela senist tegevust metallitööstuse valdkonnas. „Alexela grupi valikusse lisandus lai valik galvaanilisi ehk elektrokeemilisi pinnakatteid. Kui seni pakkusime metallitööstusettevõtetele eelkõige kuumtsinkimise teenust, siis nüüdsest pakume ka väga laia valikut teenuseid erinevate pinnakatete alal. Neist levinuimad on tsingitud, nikeldatud, kroomitud ja tinatatud pinnakatted, mis tagavad metallidele korrosioonikaitse ja meeldiva välimuse.“

Laane sõnul on Alexela grupi eesmärk muuta pinnakatete tootmine kasumlikumaks. „Soovime pakkuda pinnakatete tootmise teenust kogu Balti regioonis, et suurendada siinsete metallitööstusettevõtete konkurentsivõimet nii kodu- kui ka eksportturgudel,“ selgitas Laane.

Vasar OÜ ostu aitas Alexela grupil finantseerida kodumaisel kapitalil põhinev Coop Pank. „Finantseerimisotsuse tegemisel sai määravaks see, et Vasar OÜ on hästi toimiv ja pika tegevusajalooga kohalik ettevõte, mis on näidanud üles paindlikkust kaasaegsete tehnoloogiate juurutamisel. Sellise kodumaise tööstuse liitmine Alexela gruppi rikastab oluliselt Alexela senist metallitööstustele pakutavat teenuste valikut. Ettevõte plaanib jätkata senist keskkonnasõbralikel tootmisvõimalustel põhinevat strateegiat ning pakkuda Balti piirkonna ettevõtete vajadustest tulenevaid operatiivseid lahendusi,“ selgitas Coop Panga ärikliendi finantseerimise äriliini juht Lehar Kütt.

Poolte kokkuleppel on tehingu hind ja täpsemad detailid konfidentsiaalsed.

Alexela grupi tegevusvaldkondadeks on energeetika, tööstus ja kinnisvara. Alexela gruppi kuuluvad ettevõtted on Kiviõli Keemiatööstus, metalliettevõte Kohimo, Tiki treilereid valmistav Bestnet, kuumtsinkimise tehased Eestis Paldiskis ja Soomes Raumas. Alexela grupp on tööandjaks rohkem kui 1000-le inimesele üle Eesti. Tehingu järel säilivad kõik seni Vasar OÜ-s töötanud inimeste töökohad.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 112 400 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised