Uudised

MediaCard Image

Coop Pank tahab koguda reservväelaste fondi üle poole miljoni euro

29.04.2024

Coop Pank tõi turule uue programmi Kaardivägi, millega liitunud klientide igalt kaardimakselt laekub 1 sent Eesti riigikaitse toetamiseks loodud reservväelaste fondi. Pank lisab omalt poolt igale maksele veel 1 sendi juurde, et tugevdada koostöös klientidega Eesti kaitsevõimet.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink rõhutas, et eestimaise pangana on Coop Pangal missioonist tulenev kohustus anda oma panus Eesti vabaduse hoidmiseks ja meie kaitsevõime tugevdamiseks. „Eesti kaitsevõime rajaneb reservarmeel, kuhu kuulub 90 000 reservväelast. Ettevõtjate ja eraisikutena saame kõik anda oma panuse, et tugevdada meie kaitsetahet ning võimaldada reservväelastele vajalikku ettevalmistust ja valmisolekut.”

Rink tõi välja, et kui seni on Coop Pank panustanud kaitsevõime tugevdamisse sellega, et soodustab oma töötajate osalemist reservõppustel, säilitades õppuste perioodiks tavapärase palga, siis nüüd tahab pank astuda järgmise sammu, kaasates kliente ja tehes annetusi reservväelaste fondi.

„Kaardiväe programmiga kutsume liituma kõiki oma kliente, kelle jaoks on Eesti ja meie vabadus kallid,” lausus Rink. Kaardiväe programmiga liitunud klient panustab reservväelaste fondi igalt kaardimakselt 1 sendi, millele lisab Coop Pank omalt poolt 1 sendi juurde.

Coop Pangal on 189 000 igapäevapanganduse klienti. Eraisik, kes teeb ühes kuus näiteks 30 kaardimakset ehk iga päev ühe makse, annetab Kaardiväe programmiga liitudes Eesti riigikaitsesse keskmiselt 30 senti kuus ehk 3,6 eurot aastas. Koos Coop Panga panusega makstakse reservväelaste fondi ühe programmiga liitunud kliendi eest 7,2 eurot aastas.

„Kuigi enamik kliente ei taju oma rahakotis igakuiselt tehtud 30-sendist panust, moodustab kõikide klientide kaardimaksetest koos panga panusega arvestatav summa. Näiteks, kui Kaardiväega liituvad ligikaudu pooled meie kliendid ehk 90 000 inimest, siis annetame koostöös klientidega Eesti kaitsevõime tugevdamisse üle poole miljoni euro ja see on juba märkimisväärne panus,” tõi Margus Rink välja.

19. aprillil allkirjastasid kaitseminister Hanno Pevkur ja Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse nõukogu esimees Toomas Luman koostöömemorandumi, mille alusel loodi reservväelaste fond.

Kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi sõnul on Coop Pank üks esimestest ettevõtetest, kes tõi fondi annetuste kogumiseks turule spetsiaalse toote, mis võimaldab panustada Eesti kaitsevõite tugevdamisse ettevõttel koos klientidega. „Reservväelaste fondi eesmärk on toetada vabatahtlike annetustega Eesti riigikaitset ja reservväelasi ning tõsta meie võitlusvõimet. Reservväelaste fondi kaudu toetatakse Eesti reservväelaste osalemist pikaajalises väljaõppes, erivarustuse hankimist ja reservväelaste ühtekuuluvuse arendamist ning tunnustatakse parimaid reservväelasi ja reservüksusi,“ selgitas Herem.

Nii Margus Rink kui Martin Herem kutsuvad Eesti ettevõtjaid üles mõtlema läbi oma teenuste ja toodete võimalustele, mis aitaksid koos klientidega panustada Eesti riigikaitse võimekuse tugevdamisse. „Reservväelaste fond on Kaitseministeeriumil väga vajalik algatus, aga fondi ressursside kogumisse saavad panuse anda kõik Eesti inimesed ja ettevõtjad,“ lausus Rink.

Coop Panga Kaardiväega liitumiseks saab klient liita oma pangakaardi programmiga mobiiliäpis või internetipangas. Liituda saavad ka uued kliendid, avades arvelduskonto Coop Pangas. Kui kaart on programmi liidetud, siis igalt makselt arvestatakse 1 sent reservväelaste fondi ja pank paneb omalt poolt 1 sendi juurde. Annetused on tulumaksuvabad, need kajastuvad automaatselt annetaja tuludeklaratsioonil ning annetustelt tagastatakse tulumaks. Klient saab Kaardiväe programmist soovi korral ka igal hetkel lahkuda.

Jaga:

Viimased uudised