Uudised

Coop Pank tõstis aastase tähtajalise hoiuse intressimäära 4,5 protsendini

27.09.2023

Coop Pank pakub 4,5-protsendilist intressimäära 12–17-kuulise tähtajaga hoiustele. Intressimäär kehtib nii olemasolevatele kui ka uutele era- ja äriklientidele kuni 6. oktoobrini. Coop Pank pakub samal ajal ka 3–9 kuu pikkustele tähtajalistele hoiustele kõrgemat tootlust.

Coop Panga finantsjuhi Paavo Truu sõnul on hoiuseintressid hetkel viimase kümne aasta kõrgeimal tasemel ja pakuvad riskivaba alternatiivi nii aktsiatele kui võlakirjadele. „Täna pakutav tootlus on Eesti inimesed toonud järjest enam hoiustama: Eesti Panga andmetel oli näiteks tänavu augustis majapidamistel ja ettevõtetel tähtajalisi hoiuseid 5,3 miljardi euro väärtuses, mida on 167 protsenti rohkem kui aasta tagasi. Intresside edasist liikumist on raske prognoosida, kuna see sõltub rahvusvahelistest finantsturgudest, kuid domineerib arvamus, et pigem on intressid oma tippu saavutamas või juba saavutanud ning täna hoiuse avamine on põhjendatud otsus,“ märkis Truu.

Kuni 500 000 euro suuruse tähtajalise hoiuse saab nii era- kui ka äriklient avada iseseisvalt Coop Panga internetipanga vahendusel. Suuremate hoiuselepingute sõlmimiseks tuleb võtta ühendust kliendihalduriga.

Hoiustelt intressi teenimine on madala riskiga võimalus raha kasvatamiseks, sest riiklik Tagatisfond tagab Eesti krediidiasutustes kõigi era- ja äriklientide hoiused koos teenitud intressiga kuni 100 000 euro ulatuses ühe hoiustaja kohta ühes krediidiasutuses.

Täpsem info Coop Panga tähtajaliste hoiuste kohta: https://www.cooppank.ee/hoius.

Jaga:

Viimased uudised