Uudised

MediaCard Image

Coop Pank tõstis aastase tähtajalise hoiuse intressimäära 5 protsendini

01.06.2023

Coop Pank pakub 5-protsendilist intressimäära 12–17-kuulise tähtajaga hoiustele. Intressimäär kehtib nii olemasolevatele kui ka uutele era- ja äriklientidele kuni 24. juunini. Coop Pank pakub samal ajal ka ülejäänud 1–24 kuu pikkustele tähtajaliste hoiuste turu kõrgeimat tootlust. Alates 25. juunist hakkab kehtima taas tavapärane hoiuste hinnakiri.

„Tegu on kõrgeima hoiuseintressiga Eesti pankades pärast riigi üleminekut eurole. Tähtajaliste hoiuste intresside tõstmisega uuele rekordtasemele tahame juhtida inimeste tähelepanu, et rahale on tekkinud taas hind ja täna on mõistlik panna oma vaba raha riskivabalt tähtajalisele hoiusele tulu teenima,“ ütles Coop Panga finantsjuht Paavo Truu.

Kuni 500 000 euro suuruse tähtajaline hoiuse saab avada iseseisvalt Coop Panga internetipanga vahendusel. Suuremate hoiuselepingute sõlmimiseks tuleb võtta ühendust kliendihalduriga.

Lisaks tavapärasele tähtajalise hoiusele maksab Coop Pank alates 1. juunist kõrgemat intressi ka kõigile juba praegu kehtivatele ja uutele lastehoiustele. Kui siiani maksis Coop Pank lastehoiusele aastas 2,5 protsenti intressi, siis nüüdsest on lastehoiuse intress 4,05 protsenti.

Paavo Truu sõnul pakub Coop Pank Eesti universaalpankade seas parimaid tingimusi, kuna on kiiresti kasvava kodumaise pangana huvitatud hoiuste kaasamisest. „Lastehoiuse ja tähtajalise hoiuse kõrval maksame arvestatavat intressi ka era- ja äriklientide nõudmiseni hoiustele ehk arvelduskonto vabalt kasutatavale jäägile. Eraisikud teenivad oma kontojäägilt meie Rändrahnu arvelduspaketis aastast 1 protsent intressi ja ärikliendid teenivad oma kontojäägilt aastas 0,5 protsenti intressi,“ lisas Truu.

Hoiustelt intressi teenimine on madala riskiga võimalus raha kasvatamiseks, sest riiklik Tagatisfond tagab Eesti krediidiasutustes kõigi era- ja äriklientide hoiused koos teenitud intressiga kuni 100 000 euro ulatuses ühe hoiustaja kohta ühes krediidiasutuses.

Kodumajapidamiste hoiuste maht on Eestis aastaga kasvanud 7 protsenti, jõudes tänaseks 13,7 miljardi euroni. Kuigi ka tähtajaliste hoiuste maht on aastaga kasvanud 1,3 miljardi euro võrra, moodustavad need kõigist hoiustest vaid 27 protsenti. Kahe kolmandiku ulatuses ehk ligi 9,4 miljardit eurot on nõudmiseni hoiused, mis teenivad suurtes pankades minimaalset intressi 0,01 protsenti aastas.

Täpsem info Coop Panga tähtajaliste hoiuste kohta: https://www.cooppank.ee/hoius

Jaga:

Viimased uudised