Uudised

Coop Pank tunnustab Eesti suurimal ettevõtlussündmusel kohaliku elu edendajaid

07.10.2022

Eile, 6. oktoobril tunnustas Coop Pank kohaliku elu edendajana Järvamaal tegutsevat ettevõtjat Urmas Johansoni ja Tartumaal tegutsevat AS Tartu Terminali (Terminal Oil Grupp).

Ettevõtja Urmas Johanson on mees, kes rajas tühjale põllunurgale Eesti tuntuima tankla ja suurima maanteeäärse restorani Tikupoiss. Restorani kõrval tegutseb ka taluturg ja käib aktiivne meetootmine, ööpäevaringselt on avatud tankla ja mugavuspood, kus külastajad saavad end värskendada puhtas ja ruumikas tualetis ning pesuruumis.

„Urmas Johansoni tegevus on näide sellest, kuidas tuleb suurelt unistada. Ettevõtja pakub praegu Paia ristis tööd umbes 30 inimesele ja väärindab kohalikke ressursse,“ ütles Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse äriliini juht Erje Mettas, miks Johanson kohaliku elu edendaja tunnustust väärib.

Tartumaal pälvis sama tunnustuse AS Tartu Terminal, mis on Tartu maakonnas sündinud, kasvanud, arenenud ning viimastel aastatel jõudsalt üle Eesti laienenud. Tegemist on täielikult kodumaise pereettevõttena, mis hindab inimesekesksust ja meeskonnale orienteeritust. Viimase seitsme aastaga on ettevõtte meeskond kasvanud 30-lt 300 inimeseni. Lisaks ärilistele eesmärkidele panustab ettevõte ka kohalikku kogukonda. Näiteks on nad rajanud laste mänguväljakud Eesti Rahva Muuseumi vahtusse lähedusse ja Tõrvandile. Peale selle toetab ettevõte ka aktiivselt piirkondlikku kultuuri ja sporti.

Erje Mettas ütles, et kohaliku elu edendamine on väärtus, mida ka kodumaine Coop Pank on endas alati kandnud. „Kiiret kasvu näidates on meie missioon viia elu edasi igas Eestimaa nurgas ja sellepärast anname hoogu kohalikele ettevõtetele ja aitame täita kohalike inimeste unistusi. Just praegusel majanduslikult väljakutsuval ajal peame eriti oluliseks tunnustada tublisid kohalikke ettevõtteid – me usume, et kohalike inimeste ettevõtlikkus ja riskijulgus viivad ka päriselt Eesti elu edasi. Oma julguse ja ambitsioonikusega innustavad nad ka teisi enda ümber. Neid inimesi võib kõige paremas mõttes nimetada Eesti elu eestvedajateks, kelle optimismi ja ettevõtlikkuse tulemusena on Eesti parem paik elamiseks,“ rääkis Mettas.

Coop Pank jagab kohaliku elu edendaja auhindu maakondades toimvatel ettevõtluse tunnustamisõhtutel, mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused. Kohaliku elu edendaja auhinnaks on 500-eurone tšekk. Võitja saab siis ise otsustada, kas toetab selle raha eest kohalikke noori, ehitab lastele uue kiige, annetab kohalikule mittetulundusühingule või panustab muul moel kohalikku kogukonda.

Järgmised galad, kus kohaliku elu edendaja auhind üle antaks, toimuvad 11. novembril Viljandimaal, 24. novembril Pärnumaal ja 25. novembril Lääne-Virumaal. Kõik galad toimuvad üle-eestilise ettevõtlusnädala raames, mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused ja mille eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine.

Jaga:

Viimased uudised