Uudised

MediaCard Image

Coop Pank võtab kasutusele kontaktivabad mobiilimaksed

09.05.2023

Google Pay on kiire ja turvaline viis maksete tegemiseks nii poes kui ka internetis. Lisades Coop Panga pangakaardi Google Walletisse, saavad Coop Panga kliendid teha oma nutiseadmega viipemakseid kõikjal, kus on viipemakse või Google Pay märk.

Coop Panga erakliendi panganduse juht Rasmus Heinla ütles, et Google Wallet on Android seadmete turvaline ja privaatne digitaalne rahakott, mis annab kiire juurdepääsu maksekaartidele ja muule sinna salvestatud infole. „Google Payga maksmine on turvaline, sest makse tegemisel ei kasutada pangakaardi andmeid, vaid makse kinnitamine toimub seadmega seotud numbri ja tehingu tegemiseks genereeritud unikaalse koodi alusel. Google Payga maksmisel võib olla kindel, et kaardi andmed on turvaliselt kaitstud,“ rääkis Heinla.

Google Payga saab kasutada kõiki Coop Panga era- ja ärikliendi pangakaarte. Kaardi saab Google Walleti rakendusse lisada iga kaardikasutaja ise. Google Pay kasutamiseks tuleb esmalt telefonis sisse lülitada NFC, mis võimaldab teha kontaktivabasid autentimis- ja maksetoiminguid. Seejärel tuleb Google Play poest telefoni laadida Google Walleti mobiilirakendus ja sisestada sinna oma pangakaardi andmed ning need kontrollkoodiga kinnitada. Heinla ütles, et lähinädalatel lisandub võimalus Google Pay kasutamise aktiveerimiseks ka Coop Panga mobiilipangas.

Ta lisas, et kasutades ostukoha makseterminalis Google Pay makset tuleb avada telefoni lukustus ja hoida telefoni makseterminali lähedal. Makstes veebis Google Payga, tuleb esmalt valida Google Pay makse, sisestada kauba kohaletoimetamise aadress ning kinnitada tellimus.

Google Payga saab maksta oma pangakaardi makse- ja kuulimiidi ulatuses. Kaardile kehtivaid limiite saab vaadata ja muuta Coop Panga mobiili- ja internetipangas.

Heinla sõnul kasutavad paljud kliendid Coop Panga kaarti ka Coopi kaupluste kassadest tasuta sularaha väljavõtmiseks ja arvelduskontole sissemakmiseks. Neid teenuseid saab ka edaspidi kasutada üksnes füüsilise Coop Panga pangakaardiga ning kauplustes Google Payga sularahatehinguid praegu veel teha ei saa. „Coop Panga kliendid saavad Googel Payd kasutada kõigis neis sularahaautomaatides, millel on viipemakse võimekus. Enamik Eesti sularahaautomaate veel seda funktsionaalsust ei oma, kuid viipemaksevõimalusega pangaautomaatide arv kasvab järk-järgult,“ lisas Heinla.

Loe Rohkem

Jaga:

Viimased uudised