Uudised

Endover arendab koos Coop Pangaga Volta kvartalit

04.05.2022

„Volta kvartal on Endoveri seni suurim ja mahukaim projekt, mille loomine kestab veel hea mitu aastat. Täna kimbutavad turuosalisi tarneraskused ja muutlikud sisendhinnad, kuid oleme suutnud neid protsesse juhtida,“ ütles Endoveri juhatuse liige Robert Laud. „Vaatamata erinevatele kriisidele on nõudlus kinnisvara järele kiiresti taastunud, mille üheks oluliseks katalüsaatoriks on hirm inflatsiooni ees. Suur osa Voltasse loodavatest pindadest on Tallinnas haruldased ning erilistesse lahendustesse on inimesed nõus panustama. Inimesed hindavad enim terviklikult planeeritud keskkondasid,“ rääkis Laud.

„Volta kvartal kerkib kohale, kus on pikalt seisnud tsaariaegsete ehitiste mahajäetud varemed. Kui me vaatame kui palju on rohkem kui sajand tagasi ehitatust alles, siis näeme, et need varemed ei ole üksnes suursugused, vaid ka väga vastupidavad,“ lausus Põhja-Tallinna linnaosavanem Manuela Pihlap. „See eelnevate põlvkondade väärikas pärand on ühtlasi kohustus – kohustus, et me tänapäeval ehitataks sama hästi, vähemalt sama maitsekalt ja vastupidavalt kui suudeti seda enne Esimest maailmasõda. Kuid veel tähtsam on, et nende ehitiste juurde tuleks taas elu, sest ilma eluta seinte vahel ja tänavail ei püsi ka parim ehitis,“ lisas Pihlap.

Coop Panga juhatuse liige ja äripanganduse juht Arko Kurtmann tunnustas Endoveri pikaaegset edukat tegutsemist kaasaegsete ja jätkusuutlike elamispindade arendamisel. „Oleme Coop Pangas veendunud, et kes mõtleb suurelt, see ka teeb suurelt ja Endover on selle heaks näiteks. Voltasse mitte ainult ei ehitata maju, vaid kogu see kvartal kujundab elustiili ja loob paremat elukeskkonda ning seeläbi ka paremat Tallinna linna,“ sõnas Kurtmann. Ta lisas, et kiiresti arenev Coop Pank näeb Endoveris head partnerit, kellega koos kasvada ja see viis ka eksklusiivse arenduse finantseerimiseni.

Volta kvartali arendus- ja ehitusdirektor Uku Tint lausus, et Volta kvartalisse ostetakse kortereid nii koduks kui investeeringuks, ostjateks on nii eestlasi kui teisi rahvusi. „Voltat peetakse heaks pikaajaliseks investeeringuks ka välismaalaste poolt. Ukraina sündmused ei ole seda seisukohta muutnud. Kõrge huvi on ka äripindade vastu ning seda eelkõige majutuse ja teeninduse funktsiooniks, aga ka kaubanduseks ja büroodeks. Ärid, kellel Põhja-Tallinnas veel asukohta ei ole, soovivad siin aegsasti positsioonid sisse seada,“ märkis Tint.

Jaga:

Viimased uudised