Uudised

AS Harju Elekter ja Coop Pank AS sõlmisid laenulepingu

28.12.2022

Muutuva intressimääraga euriboril baseeruva investeerimislaenu tähtaeg on viis aastat. Võetavat laenu kasutatakse Rootsis valminud Västeråsi tehase ehituskulude ja uue kinnisvaraprojekti arenduse rahastamiseks ning vajadusel ka olemasolevate lühiajaliste finantskohustuste vähendamiseks. Laen tagatakse I järjekorra hüpoteegiga Harju Elektri kinnistule aadressil Paldiski mnt 31, Keila.

Harju Elektri koostöö eestimaisel kapitalil põhineva Coop Pank AS-ga aitab tugevdada ettevõtte kapitaliseeritust ning loob vajalikud eeldused Harju Elektri kasvustrateegia realiseerimiseks. Harju Elekter on rahvusvaheline tööstuskontsern, millel on laialdane kogemus kestlike elektrijaotuslahenduste pakkumisel. Harju Elekter Grupp projekteerib, toodab ja paigaldab elektriseadmeid energeetika-, tööstus- ja taristuettevõtetele ning avalikele ja ärihoonetele. Grupi Eesti, Soome, Rootsi ja Leedu üksustes töötab ligikaudu 900 töötajat ning kontserni 2022. aasta 9 kuu müügitulu oli 125,3 miljonit eurot.

„Coop Panga esindajana on mul hea meel, et saame toetada väärika ajalooga ja kodumaisel kapitalil põhineva tööstuskontserni kasvu rahvusvahelistel turgudel. Harju Elekter on kogu Eesti majanduse seisukohalt oluline tööandja ja eksportija andes seeläbi märkimisväärse panuse Eesti elu edendamisse,“ kommenteeris Coop Panga ärikliendi finantseerimise äriliini juht Lehar Kütt.

Jaga:

Viimased uudised