Uudised

Hinnatõusu mõju: Coop Pank tõstis väikelaenu maksimaalse summa 25 000 euroni

08.09.2022

Coop Panga tarbimisfinantseerimise juht Jörgen Jõulu sõnul tingis muudatuse klientide tagasiside ja viimase aja majandusolukord: hinnatõusust ja inflatsioonist tingituna on kasvanud kõigi peamiste väikelaenu kasutusvaldkondade hinnad ning pikem tagasimakseperiood aitab hoida laenu tagasimakse suuruse jõukohasena.

„Oleme saanud klientidelt juba mõnda aega tagasisidet, et 15 000-eurone maksimaalne väikelaenu summa ei olnud paljudele enam piisav selleks, et teha näiteks investeering kodu küttesüsteemi väljavahetamiseks või uuema, väiksema kütusekuluga auto soetamiseks. Kui seni oli väikelaenu ülempiiriks 15 000 eurot ja laen tuli tagastada hiljemalt kuue aasta jooksul, siis klientidele vastu tulles tõstsime nüüd väikelaenu maksimaalse summa 25 000 euroni ja pikendasime tagasimakseperioodi kuni kümne aastani,“ selgitas Jõulu.

Coop Panga klientide tagasiside näitab, et inflatsiooni ja kodude energiatõhusamaks muutmise nõudluse kasvu tõttu on inimeste laenuvajadus suurenenud. „Seejuures kaalutakse olulised finantsotsused varasemast hoolikamalt läbi – inimesed laenavad kindlama eesmärgiga ja viivises tagasimaksete tase püsib hetkel endiselt madalal. Laenuvõtjate vastutustundlikkust näitab ka üha sagedasem väikelaenude kindlustamine,“ rääkis tarbimisfinantseerimise juht.

Näiteks haiguse või õnnetuse tagajärjel töövõimetuks jäädes maksab Coop Panga väikelaenu kindlustuspartner IF kliendi eest väikelaenumakseid kuni 24 kuu või 9600 euro ulatuses ning töötuks jäämise korral kuni 6 kuu või 2400 euro ulatuses ühe lepingu kohta. Tänavu on Coop Panga klientidele väikelaenu kindlustusega hüvitatud juba ligi 40 000 euro väärtuses kulusid. „Laenukindlustus annab kindlustunde isegi ajutiselt tööl eemal olemise ajaks lapse haigestumise tõttu,“ lisas Jõulu.

Käesoleva aasta esimese kaheksa kuuga on Coop Panga väikelaenude portfell kasvanud 54% ja seda hoolimata väga tugevast konkurentsist turul. „Inimeste huvi meie väikelaenu vastu on jõulises kasvutrendis – kodumaise pangana saame olla paindlikud ning arvestada oma toodete kujundamisel kohalike klientide tagasisidega. Uute tingimustega väikelaen on Eesti universaalpankadest kõige paindlikumate tingimustega nii maksimaalse laenusumma kui ka tagasimakseperioodi osas,“ tõi Jõulu välja.

Möödunud kvartali börsiteates raporteeris Coop Pank, et kvartaliga kasvas nende tarbimisfinantseerimise portfell 6 miljoni euro võrra ehk 9%. Juuli seisuga ulatub kogu Coop Panga laenuportfell tervikuna 1,16 miljardi euroni.

Jaga:

Viimased uudised