Uudised

Iga seitsmes sularaha sissemakse tehing tehakse Coop Sula vahendusel

19.07.2019

Sularahaautomaatide ülalpidamine on kulukas ja viimasel dekaadil on sularahaga arveldavaid pangaesindusi ning automaatide arvu märkimisväärselt vähendatud. Sealhulgas on sularaha sissemakse võimalusega automaate üle Eesti ainult 211 ja enamik neist on koondunud suurematesse keskustesse, mistõttu on sularahaga arveldamine paljude jaoks ebamugav ning tegevus, mida tuleb ette planeerida. Makseid saab endiselt teha nii panga mobiiliäpis kui ka internetipangas, aga kogunenud sularaha või päevakassa arvelduskontole lisamiseks tuleb sageli sõita mõnda suuremasse keskusesse.

Uue teenuse raames ületavad sissemakstavad summad tänaseks väljamakseid kahekordselt, mis kinnitab, et Coop Pank koos Coopiga lahendas eksisteerinud kitsaskoha ning igapäevane arveldamine ei ole enam tegevus, mis vajab ette planeerimist.

Sularaha sissemakse keskmine summa on 190 eurot, mis on ligi neli korda suurem kui väljamakse keskmine summa ja statistika kohaselt kasutab klient enamikel juhtudel sissemakse võimalust korra kuus. Peamiselt on kliendil kujunenud välja üks konkreetne Coopi kauplus, kus ta on harjunud sissemakseid tegema, kuid leidub ka neid, kes kasutavad teenust mitmes piirkondlikus poes või hoopiski linna ja maapiirkonna kombinatsiooni. Kõige enam tehakse tehinguid Harju, Võru ja Viljandi maakondades ning populaarseim pood sularaha sissemaksete näol on Lasnamäe Maksimarket. „Näeme, et Coop Panga kliendid on sularaha sissemakse teenuse hästi vastu võtnud. Kuu võrdluses on sissemaksete hulk kasvanud 25%. Hetkel on teenusega kaetud kaks kolmandikku Eestimaast. Suve lõpuks on plaan jõuda rohkem kui 300 Coopi kauplusesse. Üks oluline katmata piirkond on lisandumas järgmisel nädalal,“ sõnas Coop Panga igapäevapanganduse juht Teet Kerem.

Sularaha sissemakse toimib kaupluse kassas sama lihtsalt nagu pangaautomaadis. Klient ulatab sularaha müüja kätte, sisestab oma pangakaardi makseterminali ja kinnitab summa PIN-koodi sisestamisega. Müüja ulatab seejärel kliendile sissemakset kinnitava maksekviitungi.

Teenust saavad kasutada ainult Coop Panga era- ja ärikliendid, sest sularaha kantakse kliendi Coop Pangas asuvale arvelduskontole. Coop Panga erakliendid saavad arvele panna kuni 1000 eurot päevas ja 2000 eurot kuus. Coop Panga ärikliendid saavad kontole kanda kuni 1000 eurot päevas ja 10 000 eurot kuus. Raha jõuab arvele hetkega ja on koheselt kasutatav. Arvele saab panna ka münte.

Coop Panga arvelduspaketiga Rahn ja Rändrahn liitunud klientidele on teenus tasuta. Teistele Coop Panga klientidele kehtib teenustasu 2 eurot + 0,5% sissemakstavast summast. Teiste pankade kliendid, kes soovivad teenust kasutada, peavad avama arvelduskonto Coop Pangas ja tellima pangakaardi.

Jaga:

Viimased uudised