Uudised

Internetis konto avamist lubav Coop Pank võitis nädalaga üle 800 uue kliendi

19.12.2017

Eelmise nädala alguses elektroonilise konto avamise lahendusega välja tulnud Coop Pank mitmekordistas klientide juurdekasvu ja võitis teenuse avanädalal üle 800 uue kliendi.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul näitab klientide aktiivsus ja esmane tagasiside, et internetis konto avamine elavdab oluliselt konkurentsi Eesti pangandusturul. “Pangavahetus on nüüd kliendi jaoks enneolematult lihtne - Coop Pangas saab konto avada vaid mõne minuti jooksul ja ilma pangakontorisse tulemata ehk esimest korda on klient täiesti sõltumatu kellaajast või nädalapäevast,” selgitas Rink.

Kokku liitus Coop Pangaga eelmisel nädalal 805 uut klienti, neist 529 kasutas võimalust pangakonto avamiseks internetis. Alates aasta algusest on Coop Pangaga liitunud kokku 4800 uut klienti ehk enne internetis konto avamise võimaldamist avati pangas veidi alla 100 konto nädalas.

Coop Pank käivitas eelmise nädala algul esimese Eesti pangana klientide elektroonilise liitumise platvormi, mis võimaldab uuel kliendil avada Coop Pangas arvelduskonto ning hakata pangateenuseid kasutama vaid ID-kaardi või Mobiil-ID-ga ja ilma pangakontorit külastamata.

Seni on takistanud pankadel sarnast lahendust pakkuda seadusest tulenevad reeglid, mis nõudsid arvelduskonto avamisel isiku tuvastamist nö näost-näkku või videosilla vahendusel. Eelmise kuu lõpus kehtima hakanud seadusemuudatus leevendas pankade jaoks nõudeid residentidest eraisikute tuvastamisele: nüüdsest piisab igapäevaste pangatoimingute tegemiseks ka lihtsalt ID-kaardi või Mobiil-ID-ga tuvastamisest.

Arvelduskonto avamiseks peab klient tuvastama end Coop Panga kodulehel Mobiil-ID või ID-kaardiga, täitma kliendiandmete ankeedi, valima sobiva arvelduspaketi ning lepingud digitaalselt allkirjastama. Klient saab koheselt ligipääsu Coop Panga internetipangale ja mobiilipangale. Kui klient soovib pangakaarti, saadab Coop Pank selle talle nädala jooksul postiga koju.

Elektrooniliselt liitunud kliendid saavad teha makseid kokku kuni 15 000 euro ulatuses ühes kuus (internetipangas kuni 10 000 eurot ja kaardimaksetena kuni 5000 eurot). Kui klient soovib teha suuremas summas tehinguid, tuleb tal külastada mõnd Coop Panga 14-st kontorist.

Juriidiliste isikute puhul tuleb ka edaspidi arveldusarve avamiseks ning lepingu sõlmimiseks külastada pangakontorit.

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mille eesmärgiks on kasutada ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning tuua igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale. Coop Pangal on üle Eesti 14 pangakontorit, milles pakutakse klientidele kõiki teenuseid, alates igapäevastest arveldustest kuni laenude ja liisinguteni. Lisaks avab pank Coopi kauplustes üle Eesti pangapunkte.

Coop Pank koos tütarettevõtetega annab tööd enam kui 200 inimesele peakontoris ja 14 üle Eesti paiknevas esinduses. 19 ühistust koosneval Coop Eestil on umbes 350 kauplust, 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.

Jaga:

Viimased uudised