Uudised

MediaCard Image

Pelgulinna uut tervisemaja rahastab Coop Pank, ehitab Tesron Ehitus

25.05.2023

Kuuekorruselisse tervisemajja on planeeritud üüritavat pinda ligi 2000 ruutmeetrit. Domus Kinnisvara gruppi kuuluva kinnisvarainvesteeringute juhtimisega tegeleva ettevõtte Domus FND tegevjuhi Jaan Liitmäe sõnul on Pelgulinna Tervisemajast praeguseks juba umbes 70 protsenti üürikokkulepetega kaetud. Uues hoones hakkavad teenuseid pakkuma pere- ja hambaarstid, psühholoogid ning teised meditsiiniteenuse osutajad. Lisaks tuleb majja apteek ning tervisliku toidu pakkuja.

„Soovime luua läbimõeldud lahendustega hoone, mis on mugav nii klientidele kui töötajatele. Pelgulinna Tervisemaja naabruses asuvad ka mitmed teised meditsiiniasutused, mis loob sünergiat ja pakub paremaid lahendusi meditsiiniteenuste tarbijatele,” ütles Liitmäe.

Pelgulinna Tervisemaja arendatakse Põhja-Tallinna väljakujunenud meditsiinikeskusesse, mille vahetus naabruses asuvad juba Pelgulinna Haigla, Pelgulinna Sünnitusmaja, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskus ning Põhja-Eesti Taastusravikeskus. Ühistranspordipeatused on nii uue tervisemaja ees kui ka üle tänava. Naabruses on hulk ärisid, suured elupiirkonnad ning arendamisel olevad polüfunktsionaalsed keskkonnad (Hipodroomi kvartal, Balti Manufaktuuri kvartal jm). Tegemist on Põhja-Tallinna, Kristiine ja Kesklinna teeninduspiirkonnaga, kus elab ligi 158 000 inimest.

Projekti rahastaja, Coop Panga ärikliendi finantseerimise äriliini juht Lehar Kütt ütles, et tervisemaja eesmärk – tõsta meditsiiniteenuste kvaliteeti ja teha esmatasandi arstiteenused inimeste jaoks paremini kättesaadavaks – sobitub hästi Coop Panga väärtuste ja rahastuspõhimõtetega. „Suur huvi hoone üüripindade vastu näitab, et tegu on hästi planeeritud projektiga, mida juhib kogenud meeskond,“ ütles Kütt.

Lisaks tunnustas Kütt arendajat selle eest, et hoone katusele tulevad päikesepaneelid, mis toetavad hoone varustatust kohapeal toodetud puhta energiaga. „Kliimaeesmärkide saavutamiseks on keskkonnasõbralike lahenduste kasutamine väga oluline ja kodumaise pangana me kindlasti soosime jätkusuutlike lahenduste rakendamist,“ sõnas Kütt.

Tesron Ehitus on 13 aastase kogemusega Eesti ehitusettevõte. Domus Kinnisvara on 20 aastase kogemusega kinnisvarateenuseid ning arendusprojektide ja investeeringute juhtimist korraldav kontsern. Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 157 600 igapäevapanganduse klienti.

Jaga:

Viimased uudised