Uudised

Purunenud telefonide ja prillide eest küsitakse üha sagedamini ostukindlustuse hüvitist

16.09.2022

„Coop Pank hakkas poolteist aastat tagasi ainsa Eesti pangana pakkuma kõikidele oma eraisiku pangakaartidele tasuta ostukindlustust ning tänavu on hüvitatud kümneid purunenud või varastatud uusi kestvuskaupu,“ ütles Coop Panga kindlustuse äriliini juht Raivo Piibor.

Näiteks sel suvel sõitis üks pangaklient oma uue muruniitjaga otsa maa seest välja tuuritanud metalltorule, mille tulemusel muutus masin kasutuskõlbmatuks. Ühe teise kindlustusjuhtumi põhjustas aga kass, kes kraapis tuttuue telgi räbalaks.

Suur osa kahjukäsitlustest on seotud asjade maha pillamisega.

„Üks meie klient sõitis perega mere äärde ja kui politsei teel nende auto peatas, pidi juht sõidukist väljuma, et pagasiruumist oma dokument võtta. Selle käigus pillas ta oma telefoni asfaldile ja see lakkas töötamast. Tänu ostukindlustusele maksis omanik 30 eurot omavastutust ja ülejäänud hüvitas kindlustus,“ tõi Piibor näite. „Või siis olukord, kus sülelaps kiskus vanemalt prillid eest ning need kukkusid maha. Samal hetkel astus aga vanem laps prillidele kogemata peale.“

Ta lisas, et sellesarnaseid intsidente võib juhtuda meie kõigiga ja igal ajal ning tasuta ostukindlustusest on sellistes olukordades suur abi eriti nüüd, kus kallinevad hinnad iga päevaga inimeste ostujõudu vähendavad. „Kahjuks ei ole kõik kliendid seda võimalust endale veel teadvustanud, sest deebetkaardiga tasuta kaasa tulev ostukindlustus on Eesti turul ainulaadne ja üsna uudne lahendus,“ tõdes Piibor.

Coop Panga eraisiku deebet- ja krediitkaardiga ostes rakendub kõigile kestvuskaupadele, mille hind jääb vahemikku 100–2500 eurot, automaatne ja tasuta ostukindlustus. Seega on panga klientide jaoks kaitstud näiteks kõik uued mobiiltelefonid, elektritõukerattad, kodumasinad, aga ka kallimad riideesemed ja jalatsid. Kui pangakaardiga ostetud kaup kuue kuu jooksul puruneb, varastatakse või hävineb, siis ostukindlustus hüvitab eseme remondi või asendamise hinna. Seejuures on ostja omavastutus kõigest 30 eurot. Kliendil tuleb üksnes kahjust teavitada panga koostööpartnerit If kindlustust.

Jaga:

Viimased uudised