Uudised

MediaCard Image

TalTechis anti tudengitele üle esimesed Coop Panga stipendiumid

16.05.2024

Eile, 15. mail andis Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond aktiivsetele ja õpihimulistele tudengitele üle stipendiumid kogusummas 217 100 eurot. Enim toetusraha läks inseneriteaduskonna üliõpilastele. Coop Panga stipendiumid läksid tudengitele, kes tunnevad enim huvi tehisaru (AI) ja jätkusuutliku ning vastutustundliku juhtimise (ESG) valdkonna vastu.

Sel kevadel laekus Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondile üle tuhande kandideerimisavalduse. „Mul on meeletult hea meel, et nii palju tudengeid konkursist osa võtsid,“ rõõmustas arengufondi juhataja Elinor Toming. Tema sõnul ei olnud stipendiaatide valik sugugi lihtne, kuid suureks abiks olid üliõpilaste kirjutatud motivatsioonikirjad, mille järgi ettevõtted tudengite elu, eesmärkide ja unistuste kohta rohkem teada said.

„Stipendiumid aitavad luua oma eriala või valdkonna tulevikukindlust ja jätkusuutlikku arengut. Kasvav toetajate arv näitab, et see teadmine on jõudnud erasektorini. Lisaks arengufondi stipendiumitele kutsun üles kõiki ettevõtjaid panustama koostöösse ülikooliga ka läbi ühiste projektide, külalisloengute või õppeprogrammide koostamise,“ ütles arengufondi nõukogu esimees Robert Kitt.

Stipendiumitesse panustavad ka konkreetseid valdkondi populariseerida soovivad eraisikud, kuid suurem osa toetusest tuleb tulevikku vaatavate ettevõtete poolt. Sel kevadel tunnustasid TalTechi üliõpilasi esmakordselt Coop Pank, Elcogen, Filter Grupp, SAMI Grupp, Smartecon ja Tammer OÜ.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul valmistas rõõmu, et tudengite huvi panga poolt välja pandud stipendiumite vastu oli suur. „Stipendiumi taotlemiseks esitatud esseedest oli näha, et tudengid mõisatavad väga hästi tehisaru ja ESG rolli tulevaste majandusmudelite kujundamisel. Nende valdkondade puhul osati näha nii võimalusi kui ka riske ning pakuti välja, kuidas saaks klientidele luua suuremat lisaväärtust,” sõnas Rink.

Rink lisas, et panga peamine eesmärk TalTechiga koostöös on soodustada huvi valdkondade vastu, milles nähakse olulist potentsiaali Eesti panganduse ja laiemalt majanduse konkurentsivõime suurendamiseks.

Tallinna Tehnikaülikool ja Coop Pank sõlmisid tänavu veebruaris koostööleppe, mille käigus toetab pank tehisaru (AI) ja jätkusuutliku ning vastutustundliku juhtimise (ESG) valdkonnast huvitatud üliõpilasi, kellele pakutakse nii stipendiume kui erinevaid praktilisi võimalusi. Ülikooli ja panga koostöö hõlmab mitmeid tegevusvaldkondi: see aitab õppetööd mitmekesistada, tudengeid toetada, panga töötajaid koolitada ja uuringuid läbi viia, aga ka pakkuda bakalaureuse- ja magistritööde teemasid ning praktikakohti.

Jaga:

Viimased uudised