Liigu edasi põhisisu juurde

Hea klient! Levimas on pankade nimel saadetavad petusõnumid, mille abil püüavad kelmid saada ligipääsu kliendi pangakontole. Kahtluse korral ära ava sõnumiga saadetud veebiaadresse. Loe lisaks.

Tulude deklareerimine on alanud: mida kinnisvara omanikuna silmas pidada?

Alates 15. veebruarist kuni 30. aprillini saab esitada tuludeklaratsioone Maksu- ja Tolliametile ning enammakstud tulumaksu tagastatakse alates 5. märtsist. Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juht Karin Ossipova toob välja kodulaenu ja kinnisvaraga seotud olulised punktid, millele tuludeklaratsiooni esitades tähelepanu pöörata.  

Ekspert selgitab: kuidas mõjutab käibemaksu tõus kodulaenuvõtjaid

2024. aasta jaanuarist kehtima hakkav 22-protsendiline käibemaksumäär mõjutab inimeste laenuvõimekust mitmeti. Ühest küljest kergitab käibemaks ostetava kinnisvara hinda, teisalt kasvavad ka muud püsikulud, näiteks kulud veele, küttele või ostukorvile, mida laenuvõimekuse arvutamisel samuti arvestatakse, selgitab Coop Panga kodulaenude äriliini juht Karin Ossipova.

Sügistormide saabumisega tasub üle kontrollida, milliseid kahjusid sinu kodukindlustus korvab

Kindlustuspoliisid pole kõik ühe puuga löödud ning Coop Panga kindlustuse äriliini juhi Raivo Piibori sõnul tasub enne kodukindlustuslepingu sõlmimist läbi mõelda, milliseid kindlustuskaitseid päriselt vaja on. Oluline on sõlmida oma kodule sobiv leping, et hiljem ei peaks õnnetuse korral enda rahakotti hakkama tühjendama ja tõdema, et kindlustusselts ei hüvita „kunagi mitte midagi“.

7 lihtsat nippi, kuidas auto talvisteks sõitudeks ette valmistada

Oktoobrikuu esimesed külmad on tihti paljudele ehmatavad ja ka häirekellaks. Lisaks maja-, aia- ja muudele töödele tuleb valmistada ette ka oma auto. Kõikuv majandusseis paneb paljusid kindlasti mõtlema, kas ja millised hooldustööd oma autol enne talve ette võtta ning mis pikemas perspektiivis kasulikum on - kas parandada ja hooldada vana või hankida sootuks uus. Mõtteid neljarattalise talvehooajaks ettevalmistamiseks jagab koos meiega Ideal Auto tegevjuht Priit Paas.

3 põhjust, miks kindlustada oma reisid Coop Pangas

Reisikindlustust peetakse sageli kalliks, selle vormistamist tüütuks või unustatakse see sõidutuhinas sootuks ära. Ent nii ei pea see olema! Coop Pank pakub perega reisimiseks parima hinna eest reisikindlustust, mille eest tasud aasta vältel automaatselt igakuiste maksetega. Nii on Sulle ja Sinuga koos reisivale perele meelerahu tagatud terveks aastaks. Reisikindlustuse saad mugavalt vormistada internetipangas.

Millal avada lapsele konto ja teha tutvust rahaasjadega?

Lapse iseseisvaks kasvamisel on oluline õpetada talle raha väärtust ning sellega ümberkäimise põhimõtteid. Lapsed on erinevad, kuid enamasti tekivad lapsel esimesed kogemused taskurahaga kooliminekul. Väga tihti võib lapsevanem aga avastada end küsimas, millal avada lapsele pangakonto ja võtta kasutusele pangakaart või kas lasta lapsel arveldada vaid sularahas.