Uudised

Algab tulude deklareerimine, intressitõendi leiab internetipangast

08.02.2024

Füüsilisel isikul on õigus möödunud aasta kogutulust maha arvata endale eluasemeks soetatud elamu või korteri laenu või liisingu intressid. Nimetatud maksusoodustust saab käesoleval aastal kasutada viimast korda.

Tõendi makstud intresside kohta ehk intressitõendi saab Maksu- ja Tolliametile edastada Coop Panga internetipangast. Valides internetipanga menüüst „Laenud ja liisingud“ avaneb vaade „Intressitõend MTA-le“, mille saab ühe nupuvajutusega ametile edastada. Paberkandjal intressitõendi saamiseks palume pöörduda Coop Panga klienditoe poole või lähimasse Coop Panga kontorisse.

Eluasemelaenu intresside andmed tuleb võimalusel Maksu- ja Tolliametile saata enne, kui asute deklaratsiooni esitama. Nii toimides on need andmed deklaratsioonil kohe eeltäidetuna olemas.

Coop Pank hoiab andmete edastamise teenuse Maksu- ja Tolliametile avatuna kuni 30. septembrini 2024. Nii saavad automaatset andmeedastust kasutada ka kõik need isikud, kes mingil põhjusel tähtaegselt eluasemelaenu intresside infot ei edastanud või tuludeklaratsiooni ei esitanud.

Inimese kogutulust on lubatud maha arvata üldine maksuvaba tulu, eluasemelaenu intressid, koolituskulud, annetused ning täiendava kogumispensioni sissemaksed. Loe maksusoodustuste kohta lähemalt Maksu- ja Tolliameti kodulehelt.

Olulised kuupäevad:

  • 15.02.2024 – algab tuludeklaratsioonide esitamine e-MTA-s ja teenindusbürood hakkavad väljastama eeltäidetud tuludeklaratsiooni paberil.
  • 05.03.2024 – algab tulumaksu tagastamine e-MTA-s deklarastiooni esitanud klientidele.
  • 18.03.2024 – algab tulumaksu tagastamine deklaratsiooni pabervormil esitanud klientidele.
  • 30.04.2024 – tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev.
  • 1.10.2024 – juurdemaksmisele kuuluva tulu­maksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev.


Coop Panga klienditoega saab ühendust kirjutades klienditugi@cooppank.ee või helistades 669 0966 (E-R 08:30-19:00).

Jaga:

Viimased uudised