Uudised

Coop laiendas sularahateenuse üle Eesti

06.08.2018

Eesti suurim jaekaubanduskett Coop Eesti hakkab alates esmaspäevast, 6. augustist pakkuma kõigi 350 kaupluse kassadest üle Eesti sularaha väljamakse teenust, mis suurendab oluliselt sularaha kättesaadavust maapiirkondades.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Jaanus Vihandi sõnul alustati suve alguses sularaha teenuse pakkumist 120 kaupluses ja täna liitusid Coop Sula võrgustikuga ka kõik ülejäänud 230 Coopi kauplust. „Ühistulise organisatsioonina on meie missioon hoida elu igas Eestimaa nurgas ning sularahateenus on kindlasti üks neist teenustest, mis on väiksemate piirkondade elanike jaoks igapäevaseks asjaajamiseks hädavajalik,“ lausus Vihand.

Vastavalt ootustele on teenus kõige populaarsem väiksemates linnades ja asulates, kus sularahaautomaadid puuduvad või jäävad paljude inimeste jaoks väga kaugele. Vihandi sõnul kasutasid Eesti inimesed sularaha välja võtmise teenust juulikuu jooksul Coopi kauplustes ligikaudu 5000 korral. „Kõige rohkem kasutati Coop Sula teenust Viljandi, Harju ja Pärnu maakondades ning eelkõige väiksemates kauplustes, näiteks Mõisaküla, Aegviidu ja Tihemetsa A ja O poodides. See näitab, et Coop Panga strateegia ühendada jaekaubandus pangandusega on aidanud meie ühistutel oma eesmärke ellu viia ja maapiirkondades elavatele inimestele uusi teenuseid pakkuda,“ lisas Vihand.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink sõnas, et tasuta sularaha väljavõtmine on lisapõhjus, mille tõttu tasub eelkõige maapiirkondade elanikel tulla Coop Panga kliendiks: “Koostöö Coopi kauplustega võimaldab meil tuua pangateenused üle Eesti ka nendesse piirkondadesse, kust muud pangad on viimastel aastatel ära kolinud. Juuli lõpu seisuga on Coop Pangal üle 40 000 era- ja ärikliendi ning väikefinantseerimisega tegeleval tütarettevõttel Coop Finants on ligi 100 000 klienti.”

Coopi kaupluste kassast sularaha väljavõtmine sarnaneb sularahaautomaadi kasutamisega – sularaha väljavõtmiseks tuleb enne ostude eest tasumist öelda teenindajale soovitud summa ning sisestada makseterminali oma pangakaardi PIN-kood. Seejärel väljastab müüja kaupluse kassast sularaha ja see summa võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab poe kassast välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

Coop Panga klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, kuid sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt 1-eurose ostu. Teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud, kuid sõltuvalt pangast võib sularaha väljavõtmisele lisanduda teenustasu.

Teenuse tehniline lahendus on välja töötatud koostöös MasterCardiga, mis on käivitanud sarnaseid jaekaubandusettevõtetega koostöös toimivaid sularaha väljamakse teenuseid ka mujal maailmas.

Rohkem infot Coop Sula teenuse kohta leiab aadressilt cooppank.ee/sula.

Jaga:

Viimased uudised