Uudised

Coop Panga kaardiga saab sularaha arvele panna nüüd kõikjal Eestis

24.10.2019

Coop Panga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul on pank võtnud väga selge sihi arendada teenuseid just Eesti inimeste vajadustest lähtuvalt. „Me ehitame panka selleks, et meie inimestel oleks võimalikult mugav oma igapäevaseid rahaasju ajada ning erinevalt välismaistest suurpankadest näeme, et sularaha kättesaadavus ja ka sularaha arvele panemine on pangateenustest ühed olulisemad,“ ütles Kerem.

Kui Eestis oli seni ligikaudu 250 sularaha arvele paneku võimalust automaatides või pangakontorites, siis Coop Panga teenus 302 kaupluses suurendab sularaha arvele paneku kohti üle Eesti enam kui kaks korda.

Kõige aktiivsemalt kasutatakse Keremi sõnul sularaha sissemakse teenust suuremates kauplustes, kus on ka suurem külastatavus. „Keskmiselt pannakse kaupluste kassades korraga arvele 250 eurot. Kõige rohkem on sularaha sissemakseid kaupluste kassades kasutatud Harju, Järva ja Võru ühistute kauplustes ning Lasnamäe, Pärnu ja Võru Maksimarketis,“ täpsustas Kerem.

Coop Panga kliendid on pannud tänavu mais avatud sularaha sissemakseteenuse vahendusel kaupluste kassades kontodele kokku üle 2 miljoni euro. „Teenus on osutunud väga populaarseks. Ainuüksi Harju Tarbijate Ühistu kauplustes on sisse makstud kokku juba ligi miljon eurot. Selleks, et sularaha sissemakse teenust saaksid proovida võimalikult paljud Eesti inimesed, saavad panga kodulehel oktoobrikuus liitujad kuni aasta lõpuni tasuta arveldada,“ sõnas Kerem.

Sularaha sissemakse kaupluse kassas käib samamoodi nagu tavalises pangaautomaadis, kuid automaadi asemel võtab sularaha vastu kaupluse teenindaja. Klient sisestab kaardi ja PIN-koodi ise makseterminali, teenindaja ei võta kaarti enda kätte ega näe kontoseisu. Teenust saavad kasutada ainult Coop Panga era- ja ärikliendid, sest sularaha kantakse kliendi Coop Pangas asuvale arvelduskontole. Coop Panga erakliendid saavad arvele panna kuni 1000 eurot päevas ja 2000 eurot kuus. Coop Panga ärikliendid saavad kontole kanda kuni 1000 eurot päevas ja 10 000 eurot kuus. Raha jõuab arvele hetkega ja on koheselt kasutatav. Arvele saab panna ka münte.

Coop Panga arvelduspaketiga Rahn ja Rändrahn liitunud klientidele on teenus tasuta. Teiste pankade kliendid, kes soovivad teenust kasutada, peavad avama arvelduskonto Coop Pangas ja tellima pangakaardi.

Jaga:

Viimased uudised