Uudised

MediaCard Image

Coop Panga kodulehel saab nüüd sõlmida kaskokindlustust

20.06.2023

Coop Panga Kindlustusmaakleri juht Raivo Piibor ütles, et kui varem saadeti panga kodulehel kasko taotluse esitanud inimesele pakkumine ühe tööpäeva jooksul e-mailile, siis nüüd kuvatakse seitsme teenusepakkuja võrdlus ja parim pakkumine koheselt ning lepingu saab sõlmida kõigest paari klikiga.

„Kindlustuslepingute sõlmimine on muutunud järjest lihtsamaks ja mugavamaks. Kasvanud on inimeste teadlikkus erinevate riskide ja nende maandamise kohta. Tulemusena on kindlustamine muutunud populaarsemaks. Näiteks eelmisel aastal kasvasid kindlustuskulutused ühe elaniku kohta 21%: kui aastal 2021 oli keskmine kindlustuskulu ühe inimese kohta 365 eurot, siis aastal 2022 oli see juba 406 eurot.“

Piibori sõnul on kaskokindlustuse hinda mõjutanud varuosade ja remonditöö kallinemine. Kui võrrelda möödunud aasta aprilli tänavuse aprilliga, kasvas kaskokindlustuse väljamaksete kogusumma 26%. Keskmine kaskokindlustuse aasta kulu on Coop Panga näitel 580 eurot ehk veidi vähem kui 50 eurot kuus.

Coop Panga kodulehelt kaskokindlustuse võrdlemiseks ja lepingu sõlmimiseks tuleb sisestada sõiduki registreerimisnumber, kindlustusvõtja andmed ning valida kindlustusperiood. Kaskokindlustuse poliisi on võimalik sõlmida üheks aastaks ja kuni 60 päeva enne kindlustusperioodi algust. Kindlustuse eest saab tasuda kas igakuiselt, kord kvartalis, poolaastas või kogu aastane makse korraga.

Kaskokindlustus on sõiduki vabatahtlik kindlustus, mis aitab õnnetuse korral ära hoida suure rahalise kahju. Kindlustus hüvitab lisaks liiklusõnnetusele ka kuritegevuse ja loodusõnnetuse poolt tekitatud kahju.

Coop Kindlustusmaakleri kaskokindlustus katab riskid viies suuremas kategoorias. Nendeks on sõidukile tekkinud kahju tulekahju, liiklusõnnetuse, loodusõnnetuse, varguse või vandalismi tagajärjel; kokkupõrge looma või linnuga ilma omavastutuseta; salongiklaaside remont või vahetus ilma omavastutuseta; tootja poolt paigaldatud lisavarustuse remont või asendamine ning autoabi.

Soovi korral saab kindlustusvõtja valida kaskopoliisile lisakatteid. Raivo Piibor tõi välja, et kõige populaarsem lisakate on asendusauto. Võimalik on valida veel uusväärtuskindlustus, liisingväärtuskindlustus, liisingmaksekindlustus, haagiskindlustus, pagasikindlustus, õnnetusjuhtumi kindlustus ja tehnilise rikke kindlustus. Piibor lisas, et pakkumisi võrreldes tuleb tähelepanu pöörata sellele, et lisakatete tingimused võivad seltsiti erineda.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 160 400 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Vaata lähemalt

Jaga:

Viimased uudised