Uudised

Coop Panga uusi aktsiaid saab märkida kuni 29. novembrini

15.11.2022

Coop Pank pakub 15.–29. novembrini investoritele 7,6 miljonit uut Coop Panga aktsiat, mida võib investorite suure huvi korral suurendada 10,1 miljoni aktsiani. Uute aktsiate pakkumishind on 2,00 eurot aktsia kohta ehk uusi aktsiaid saab märkida umbes 13% odavamalt Coop Panga aktsia viimase 30 päeva keskmisest kauplemishinnast (2,30 eurot) Nasdaq Balti börsil. Coop Pank on seadnud eesmärgiks kaasata emissiooniga 15 kuni 20 miljonit eurot.

Aktsiaid saavad märkida kõik investorid, kuid Coop Pank eelistab aktsiate jaotamisel 30 600 olemasolevat aktsionäri, kellele tagatakse uute aktsiate kogus proportsionaalselt nende osalusele Coop Pangas. Näiteks juhul, kui investorid märgivad pakkumisperioodil Coop Panga uusi aktsiaid emissiooni suurendatud mahus ehk enam kui 20 miljoni euro eest, peab olemasolev aktsionär oma varasema osalusprotsendi hoidmiseks märkima 1 uue aktsia iga 9 olemasoleva aktsia kohta. Kui olemasolevad aktsionärid kogu emissiooni mahtu täis ei märgi, jaotatakse ülejäänud aktsiad kõigi investorite vahel vastavalt märgitud aktsiate arvule ja nõudlusele ning sellisel juhul on pangal õigus eelistada oma praeguseid kliente ja võlakirjainvestoreid.

Coop Panga suurimad aktsionärid Coop koos kohalike ühistutega, Capital Milli gruppi kuuluv CM Capital ja ettevõtja Andres Sonn ning panga juhatuse liikmed on andnud garantii märkida uusi aktsiaid emissiooni baasmahust ligi 60% ehk kogumahus umbes 8,5 miljonit euro eest.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink ütles, et pank soovib kasutada emissiooniga kaasatavat 15–20 miljonit eurot panga omakapitali suurendamiseks, mis loob võimaluse panga ärimahtude edasiseks kasvuks. „Coop Pank on olnud alates börsile tulemisest 2019. aastal Eesti kõige kiiremini kasvav pank, näidanud head kasumlikkust kõigi tegutsemisaastate jooksul ja täitnud prognoositust kiiremini investoritele antud lubadused klientide arvu, laenuportfelli mahu ja panga tulemusnäitajate osas. Hoolimata lühiajalisest majanduse kasvutempo aeglustumisest näeme kodumaisel pangandusel järjest olulisemat rolli Eesti majanduse vereringe käigus hoidmisel ka järgmistel aastatel. Soovime omada hetkel, kui Eesti majandus pöördub taas kasvule, tugevat kapitalibaasi ja kasutada ära neid võimalusi, mis avanevad majanduse jahtumise käigus. Lisakapitali kaasamise toel saame jätkata Coop Panga ärimahtude kasvatamist , et seeläbi luua eeldused meie aktsionäride investeeringute väärtuse kasvuks,“ selgitas Rink.

Coop Panga uusi aktsiaid saab märkida 15. novembril kella 10.00-st kuni 29. novembril kell 16.00-ni. Pakkumise täpsem prospekt on elektroonilises vormis kättesaadav Finantsinspektsiooni veebilehel http://www.fi.ee ja Coop Panga veebilehel www.cooppank.ee/pakkumine.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 141 600 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga strateegiliseks aktsionäriks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised