Uudised

MediaCard Image

Coop Pank arvestab MES-i kaaslaenu kodu omafinantseeringuna ka edaspidi

18.12.2023

Coop Panga erakliendi kinnisvarafinantseerimise äriliini juhi Karin Ossipova sõnul on kaaslaen rahaline omafinantseering panga antava kodulaenu juurde. Viimasel kahel aastal on 30 protsenti kõigist MES-i kaaslaenudest võetud kasutusele koos Coop Panga kodulaenuga.

„Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaaslaenu kasutajatele on Coop Pank väljastanud kõige enam kodulaene Kagu-Eestisse. Neist 20% Võrumaale, 13% Põlvamaale ja 11% Valgamaale,“ märkis Ossipova. Teine väga populaarne piirkond on Virumaa – 24% kõigist MES-i kaaslaenuga finantseeritud Coop Panga kodulaenudest on kasutusel Lääne- ja Ida-Virumaal.

„Väljaspool tõmbekeskusi on kodu rajamine keerulisem, kuna sealse kinnisvara väärtus laenu tagatisena on linnadega võrreldes madalam. Kodumaise pangana soovime aga viia elu edasi igas Eestimaa nurgas ning püüame koos klientidega leida personaalseid lahendusi,“ lausus Ossipova.

Karin Ossipova sõnul soetavad Coop Panga kliendid MES kaaslaenu abil maapiirkondadesse kõige enam juba valmis kodusid ning keskmine kodulaenu summa jääb 114 tuhande euro juurde, millest omafinantseeringu ja MES kaaslaenu osakaal on umbes 54 tuhat eurot ja panga poolt antav laenusumma 60 tuhat eurot.

„Eelkõige ostetakse maapiirkonda kodusid, mis vajavad renoveerimist ning MES kaaslaen on hea võimalus neile, kellel omafinantseeringut pole või kes soovivad oma vaba raha kasutada hoopis maja korrastamiseks ja kaasajastamiseks,“ rääkis Ossipova. MES kaasfinantseeringu maht saab olla kuni 50% laenuks vajaminevast summast.

MES-i kaaslaenuga toetatakse elumajade ja ridaelamute ehitamist, ostmist või renoveerimist ning selle tähtaeg on kuni 50 aastat. Kaaslaen on mõeldud kodu rajamiseks väljaspool linnu ja Harjumaad, kuni 1000 inimesega asustusüksustesse.

MES-i kaaslaenu kasutamiseks tuleb esmalt esitada pangale kodulaenu taotlus. Kui pank on teinud siduva laenupakkumise, tuleb taotlejal esitada see MESile koos kaaslaenu taotlusega ning muude dokumentidega, mida MES nõuab. Seejärel teeb MES kaaslaenu taotluse rahuldamise kohta otsuse, mille laenutaotleja edastab pangale. Pank ja MES valmistavad kumbki ette oma laenulepingud ja pärast lepingute allkirjastamist korraldab pank notariaalse tehingu.

Jaga:

Viimased uudised