Uudised

MediaCard Image

Coop Pank hakkab Tuleva pensionifonde vahendama 

18.12.2023

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul täidab Coop Pank koostöös Tulevaga olulise puuduoleva lüli oma eraklientidele pakutavate teenuste seas. „Ehitasime esmalt üles konkurentsivõimelise igapäevapanganduse ja finantseerimistoodete valiku. Alates sellest aastast keskendume ka raha kogumist hõlpsamaks muutvatele lahendustele. Avasime novembri alguses igapäevaseks kogumiseks mõeldud Rahasahtli teenuse, raha paigutuseks mõnest kuust mõne aastani sobivad turu ühe parima tootlusega tähtajalised hoiused ning nüüd koostöös Tulevaga saame tutvustada ka pikemate plaanide tarvis võimalust koguda pensionifondidesse,“ selgitas Rink.

Pensioniühistu Tuleva tegevjuht ja asutaja Tõnu Pekk märkis, et Tuleva jagab Coop Pangaga palju sarnaseid väärtusi: tegu on kahe kodumaisel kapitalil põhineva ja Eesti inimeste majandusliku heaolu edendamisse panustava organisatsiooniga. „Meie ühine eesmärk on innustada Eesti inimesi raha kogumise peale mõtlema – ka nende inimeste seas, kes tänaseks pole seda erinevatel põhjusel veel teinud. Tuleva koostöö Coop Pangaga tagab kolmepoolse võidu: nii panga, pensioniühistu kui klientide jaoks ehk saavutame päriselt olukorra, kus 1+1=3,“ sõnas Pekk.

Tuleva juht lisas, et koostöö keskendub esimeses faasis III pensionisambale, sest aasta lõpp on kõige õigem aeg III pensionisambaga liitumiseks ja sinna sissemaksete tegemiseks. Enne detsembri lõppu tehtud maksetelt, mis ei ületa 15% raha koguja aastaselt sissetulekult või maksimumpiiri 6000 eurot, tagastab riik tulumaksu. „Uuel aastal võtame koostöös Coop Pangaga fookusesse ka II pensionisamba fondid,“ lisas Pekk.

Tuleva ja Coop Pank jätkavad majandustegevust eraldiseisvalt. Coop Panga klientidel ei teki kohustust Tuleva fondide valikuks, samuti ei anna Coop Pank isiklikke soovitusi pensionifondi valikuks. Koostöö tulemusena muutuvad Tuleva fondid nähtavaks Coop Panga kanalites ning organisatsioonid teevad ühiselt koostööd klientide teavitamisel ning teenindamisel.

Tuleva on ühistuline varahaldusettevõte, mille eesmärk on kasvatada Eesti inimeste vara, luues kõikidele soovijatele paremaid tingimusi raha pikaajaliseks investeerimiseks. Tuleva asutajate seas on Tõnu Pekk, Indrek Neivelt, Taavet Hinrikus, Kadi Lambot ja mitmed teised tuntud Eesti inimesed. Tänaseks on Tuleva III sambast saanud üks Eesti suurimaid pensionifonde. Tuleva põhimõteteks on madalad tasud ja ainult head fondid.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 180 300 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Jaga:

Viimased uudised