Uudised

Coop Pank jätkas laenu- ja hoiuste portfelli kasvatamist

22.10.2020

2020. aasta III kvartalis kasvas Coop Panga neto laenuportfell 40 miljoni euro võrra (+7%), ulatudes 599 miljoni euroni. Kiireimat kasvu näitas kodulaenude portfell, mille maht kasvas 19 miljoni euro võrra (+9%). Ärilaenude portfell kasvas 14 miljoni euro võrra (+7%), liisinguportfell 6 miljoni euro võrra (+7%) ja tarbimisfinantseerimise portfell kasvas 1 miljoni euro võrra (+2%). 2019. aasta III kvartaliga võrreldes on laenuportfell kasvanud 181 miljoni euro võrra ehk 43%.

Coop Panga hoiuste maht kasvas 2020. aasta III kvartalis 73 miljoni euro võrra (+12%), ulatudes 688 miljoni euroni. Nõudmiseni hoiuste maht kasvas 34 miljoni euro võrra (+17%), millest 26 miljonit eurot tuli äriklientidelt ning 8 miljonit eraklientidelt. Tähtajaliste hoiuste maht kasvas III kvartalis 39 miljoni euro võrra: kodumaisetelt ettevõtetelt kaasati 17 miljonit eurot ja eraklientidelt kaasati 4 miljonit eurot ning rahvusvahelise hoiuste kaasamise platvormi Raisin kaudu kaasati 18 miljonit eurot.

2020. aasta III kvartali lõpu seisuga on Coop Pangal 80 000 klienti, klientide arv kasvas kvartaliga 5 400 kliendi võrra ehk 7%. Arvelduskontot omavate eraklientide arv kasvas kvartaliga 4 800 ja äriklientide arv 600 võrra. Aastases võrdluses on panga kliendibaas kasvanud 42% ehk 24 000 kliendi võrra.

Coop Panga netotulud olid 2020. aasta III kvartalis 8 miljonit eurot, tõustes kvartaalses võrdluses 7% ja aastases võrdluses 30%. Tegevuskulud ulatusid III kvartalis 4,7 miljoni euroni, kasvades kvartaalses võrdluses 9% ja aastases võrdluses 17%. Panga ärikasum oli III kvartalis 3,3 miljonit eurot, kasvades kvartaliga 5% ja aastaga 56%.

Coop Pank teenis 2020. aasta III kvartalis 2 miljonit eurot puhaskasumit, kasv II kvartaliga võrreldes 48% ja aastaga 32%. Panga kulude ja tulude suhe oli III kvartalis 59% ja omakapitali tootlus 8,6%. Coop Pangal on 30.09.2020 seisuga 12 486 aktsionäri.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink märkis, et kolmanda kvartali tulemused kinnitavad, et Coop jaekaubanduse ja panganduse integratsioonil põhinev pakkumine eristub turul, loob inimestele väärtust ning aitab seeläbi pangal kasvatada kliendibaasi. „Klientide juurdekasv nii era- kui äriklientide segmendis on toonud kaasa kodumaisete hoiuste kiire kasvu,“ ütles Rink ja jätkas: „Kvartaliga kasvasid Coop Panga hoiused 73 miljoni euro võrra, millest kolm neljandikku ehk 55 miljonit eurot olid kohalikud hoiused.“

Rink sõnas, et kodumaise panga pakkumine on toonud Coop Panka hoiustama järjest rohkem kodumaised ettevõtted: „Ettevõtete hoiuste maht pangas on aastaga pea kahekordistunud. Samuti kasvab panga nõudmiseni hoiuste osakaal, mis kolmanda kvartali lõpus oli 34% tõustes aastaga 7 protsendipunkti. Kodumaisete nõudmiseni hoiuste osakaalu kasv aitab langetada finantseerimiskulu, mis alanes 0,9%-ni.“

Kuigi koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangud majandustegevusele on leevenenud, on ettevõtted ja eraisikud tuleviku osas ebakindlad. Ettevõtted on uute investeeringute tegemisel ettevaatlikud ning eraisikud lükkavad edasi suuremate kestvuskaupade ostuotsuseid. Sellest hoolimata on Coop Pank suutnud jätkata laenuportfelli ja tulude kasvatamist. 2020. aasta esimese 9 kuuga kasvas Coop Panga laenuportfell ligi 181 miljoni euro võrra.

Coop Panga 2020. aasta III kvartali olulisematest sündmustest saab esile tuua selle, et augusti lõpus kinnitas rahvusvaheline reitinguagentuur Moody´s Coop Pangale stabiilse väljavaatega investeerimisjärgu reitingu tasemel Baa2. Investeerimisjärgu reiting annab nüüd ka Eesti riigile ja kohalikele omavalitsustele võimaluse tulla Coop Panga kliendiks ning hoida oma raha kodumaises finantsasutuses, kus maksame hoiustele turu parimat intressi.

Coop Panga aruanded on leitavad siin ja kolmanda kvartali majandustulemusi tutvustav veebiseminar on järele vaadatav Nasdaq Baltic YouTube’i kanalis (seminar toimus eesti keeles).

Jaga:

Viimased uudised